national-cancer-institute-utozCMIkis8-unsplash

Wózki inwalidzkie dla dzieci i dorosłych.

Dobór właściwego wózka inwalidzkiego wydaje się sprawą oczywistą i priorytetową, zwłaszcza że często musimy dokonać decyzji pod presją czasu. To bardzo ważne, aby pamiętać o tym, że standardowe wózki przeznaczone dla osób zmagających się z problemami związanymi z kończynami dolnymi mogą okazać się niewystarczające, a chodzi tutaj o to, że po prostu taki sprzęt często nie posiada dodatkowego napędu elektrycznego.

Kilka funkcji, jakie powinien posiadać wózek inwalidzki.

Jakby nie patrzeć wspomniany napęd pozwalający na przyspieszenie wózka to z pewnością jedna z tych opcji, którą musi mieć tego typu pojazd i właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na to, że tylko praktyczne wózki inwalidzkie dla dzieci powinny być wybierane w taki sposób, aby spełnić oczekiwania osoby chorej. Na pewno wózki inwalidzkie muszą mieć wygodny joystick, za pomocą którego będzie można wprawić taki wózek w ruch i nie da się ukryć, że opcja przełączenia z automatycznej jazdy na tryb ręczny może być bardzo poręczne, zwłaszcza jeśli chcemy w ten sposób osiągnąć odpowiednią jakość wykorzystania takiego sprzętu. W ten sposób czy taka zmiana pozwala na przemieszczenie, za pomocą wspomnianego wózka dosyć niewielkich odległości jednak mimo wszystko może być to idealny tryb do poruszania się po domu. Jakby nie patrzeć a wózek musi być w pełni dopasowany, a robi się to zawsze pod kątem niepełnosprawności dziecka tak, aby pojazd był w pełni spersonalizowany do potrzeb niepełnosprawnej osoby.

Dopasowane siedzisko dla pełnej wygody.

Głębokość i szerokość samego siedziska w pojeździe również ma ogromne znaczenie, dlatego też użyteczne wózki inwalidzkie powinny mieć szersze siedzisko, co sprawdza się w przypadku osób o większej wadze. Jakby nie patrzeć taki automatyczny wózek musi mieć również odpowiednio funkcjonujące hamulce po to, aby w razie zagrożenia wózek zatrzymał się od razu przed tym, zanim wystąpi takie niebezpieczeństwo. To bardzo istotne już tylko tego typu sprzęt medyczny jest w stanie spełnić swoją praktyczną funkcję i tylko taki wózek inwalidzki powinien wchodzić w grę.

spacer

Odpowiedz