Coast-1600x450-wedding-day

Wskazówki dla fotografów: plener ślubny w morskim klimacie

Dla wielu osób ślub i wesele nad morzem, na plaży czy na jachcie to marzenie. Jeśli jesteś fotografem ślubnym i zostałeś zaproszony do zrobienia sesji zdjęciowej w takich okolicznościach to twoim celem powinno być jak najlepiej uchwycić to marzenie, by zapewnić młodej parze jak najpiękniejszą pamiątkę na całą wieczność – tak, by mogli dzielić się tym swoim idealnym dniem ze swoimi wnukami.

Na co musisz być przygotowany?

Fotografia ślubna w morskim klimacie nie jest jednak pozbawiona problemów – jako fotograf musisz być na nie wszystkie przygotowany. Poza niezawodnym okiem i cierpliwością świętego, które są potrzebne dla wszystkich fotografów ślubnych musisz też pod uwagę wziąć kilka innych bardzo ważnych aspektów. Fotografia ślubna w klimacie morskim jest wyposażona we własny zestaw wyzwań. Piasek i rozpylona woda morska nie są idealnym sprzymierzeńcem drogich kamer.

Wesela na plaży są, oczywiście, raczej rzadkie, ale jeśli już są – trzeba zadbać o to, by uchwycić je w kadr doskonale, tak samo jak późniejszy plener ślubny. Jako fotograf – profesjonalista musisz przed samym wydarzeniem dowiedzieć się, gdzie dokładnie odbędą się ślub, wesele oraz plener, musisz wcześniej sprawdzić te okolice. Dobrze jest także wiedzieć o której i jak długo będzie uroczystość, a przede wszystkim zapytać o wszelkie inne kluczowe kwestie, które mogą CI pomóc w tym, by zrobić naprawdę doskonałe fotografie. Jako fotograf musisz wiedzieć jak również ważne jest to, aby upewnić się jakie tego dnia są zapowiadane warunki pogodowe – ma duże, o ile nie największe znaczenie w odniesieniu do jakości pozyskanych zdjęć. Nie możesz też w trakcie wykonywania zdjęć być zbyt oficjalnym – pamięta, że choć wiadomo iż para młoda chce pozyskać fantastyczne zdjęcia aby móc jak najlepiej zapamiętać ten dzień – równocześnie chcą też jak najpełniej móc cieszyć się tym wydarzeniem i nie chcą spędzić całego dnia na pozowaniu do zdjęć. To wszystko musi być w pełni i jak najlepiej rozplanowane.

wiesiolka.pl

Jesteś fotografem – to oczywiste, że po prostu chcesz fotografować. Chciałbyś zadbać o rozmieszczenie światła, powiedzieć modelem by stanęli na chwilę – podczas gdy ty będziesz szukał tej idealnej kompozycji. Ważne jest jednak w tym wszystkim pamiętać, że rzadko kiedy idzie to tak gładko. Fotografia w warunkach morza, plaży czy statku jest zarówno artystycznym jak i technicznym zadaniem, w ramach którego naprawdę można zaprezentować swoje umiejętności techniczne, oprócz pięknie skomponowanych obrazów. Jako fotograf musisz użyć swojego aparatu i odpowiednio w nim skonfigurowanych ustawień w taki sposób, jak malarz który używa swojego pędzla – to narzędzie do przechwytywania unikalnej perspektywy wszechświata.

Podsumowanie

Fotografia ślubna w morskim klimacie tak naprawdę ogólnie nie różni się od każdej innej formy ślubnej fotografii i może być bardzo dochodowym pomysłem na karierę, dlatego warto wykorzystać dla siebie tę szansę. Tylko upewnij się, że masz już swój pomysł na to jak stworzyć idealną fotografię ślubną na plaży, na jachcie, na molo.

Artykuł opracowano wspólnie z firmą idmultimedia.pl wykonującą profesjonalne wideofilmowanie ślubów oraz innych uroczystości.

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Wskazówki dla fotografów: plener ślubny w morskim klimacie

Odpowiedz