featureimage

Wskazówki dla turysty: jakie ubrania spakować wybierając się na wakacje nad morzem?

Wakacje na plaży to prawdziwa przyjemność, ale spakowanie się na nie może być wyzwaniem. Będziesz chciał spakować strój kąpielowy, nie zapominając o podstawowych rzeczach. Sporządzenie listy kontrolnej może usprawnić proces pakowania i upewnić się, że nie zapomnisz o kluczowych elementach, takich jak filtry przeciwsłoneczne czy bielizna na zmianę.

Spakuj akcesoria związane z plażą.

Akcesoria te mogą zapewnić Ci komfort na plaży! Powinieneś spakować:

  • torbę plażową,
  • obuwie męskie sportowe,
  • klapki,
  • okulary,
  • soczewki kontaktowe, jeśli ich potrzebujesz,
  • okulary przeciwsłoneczne,
  • kapelusz przeciwsłoneczny.

Pamiętaj, że czapki przeciwsłoneczne w kolorze białym są bardziej skuteczne w ochronie przed słońcem. Okulary przeciwsłoneczne z dużymi szkłami najlepiej chronią oczy. Jeśli nosisz okulary przeciwsłoneczne w wodzie, rozważ nie zapomnij o zakupie pasków do okularów przeciwsłonecznych, aby ich nie zgubić.

Spakuj kostiumy kąpielowe.

Spakuj co najmniej 2 stroje kąpielowe na podróż, albo i spakuj więcej, jeśli uważasz, że będziesz ich potrzebować. Wybierz stroje kąpielowe, dzięki którym poczujesz się pewnie. Pamiętaj też o wszelkich aktywnościach wodnych, które chcesz robić. Jednoczęściowy strój kąpielowy może być lepszy na przykład dla sportów wodnych. Kobiety, które pakują dwuczęściowe stroje kąpielowe, powinny spakować uniwersalne spodnie i topy, które mogą swobodnie łączyć i dopasowywać.

Spakuj przedmioty – dla zdrowia i urody.

Powinieneś spakować swoje codzienne produkty zdrowotne i kosmetyczne, w tym recepty, maszynki do golenia, szczoteczkę do zębów i pastę do zębów. Prawdopodobnie będziesz spędzać dużo czasu na zewnątrz, więc pamiętaj, aby spakować dużo kremu przeciwsłonecznego! Wartość SPF wynosząca co najmniej 50 jest idealna. Możesz także spakować balsam do ust z SPF, a także coś na oparzenia słoneczne. Rozważ zapakowanie zestawu pierwszej pomocy z sprayem na owady, termometrem, żelem Aloe Vera na oparzenia słoneczne i bandażem. Dla pań – nie zapomnij tamponów i podpasek, jeśli uważasz, że możesz ich potrzebować. Są one szczególnie ważne, jeśli planujesz założyć strój kąpielowy w „tych” dniach.

Upewnij się, że będziesz mieć dostęp do ręczników plażowych. Ręczniki plażowe są niezbędne do osuszenia po kąpieli w wodzie lub po prostu wylegiwaniu się na piasku. Kurorty lub hotele zwykle zapewniają ręczniki, ale jeśli nie, należy zabrać ze sobą własne.

Spakuj swoje dokumenty podróżne.

Zapakuj wszelkie potrzebne dokumenty tożsamości, w tym paszporty, wydruki rezerwacji, mapy lub wskazówki. Nie zapomnij o pieniądzach! Umieść dokumenty w plastikowych torebkach, aby uniknąć zalania wodą, i na wszelki wypadek wyślij e-mailem kopie do siebie.

Staraj się spakować ubrania, które można mieszać i dopasowywać. Unikaj pakowania duplikatów odzieży, jeśli to możliwe. Spakuj przedmioty uniwersalne, takie jak para sandałów, które można nosić na plaży i w swobodnej restauracji. Umieść mniejsze artykuły odzieżowe, takie jak stroje kąpielowe i bieliznę, w przezroczystych, zamykanych plastikowych torbach, które umożliwią przechowywanie i łatwy dostęp.

spacer

Odpowiedz