cruise-ship-vacation-woman-enjoying-travel

Wybierasz się na wakacje? O tym nie możesz zapomnieć

Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, jak przygotować się na wakacje – od spakowania niezbędnych artykułów po upewnienie się, że masz wszystkie właściwe dokumenty potrzebne w czasie podróży.

Jeśli wyjeżdżasz na wakacje w tym roku, musisz wybrać preferowane miejsce docelowe i rodzaj wakacji, wybierając między opcjami podróży przygodowych, romantycznych i relaksacyjnych oraz wycieczki o specjalnym znaczeniu. Dobre biuro podróży zwykle będzie dbać o szczegóły dotyczące wakacji jak np.:

  • organizacja wycieczki z przewodnikiem,
  • opcjonalne ubezpieczenie podróżne,
  • dodatkowe prawa do odstąpienia od umowy,
  • wejście VIP na lotnisko,

więc jedyne, co musisz zrobić jeśli masz do dyspozycji taką agencję, to przygotować to, co należy wziąć, spakować swoją walizkę, wymienić pieniądze na odpowiednią walutę korzystając z pomocy portalu https://ekantor.pl i pamiętać o paszporcie.

Przed wyjazdem z Polski rozważ niektóre z podstawowych zasad podróży. Kilka z nich znajdziesz w dalszej części artykułu.

Kosmetyki podróżne

Ludzie wyjeżdżający na wakacje za granicę często wpadają w panikę z powodu zabrania wielu kosmetyków – gdy ogólnie nie ma takiej potrzeby. Są ciężkie i zajmują cenną przestrzeń w walizce. Jeśli podróżujesz i bierzesz tylko bagaż podręczny, maksymalna ilość na każdą butelkę z płynem wynosi 100ml, co powinno wystarczyć na krótkie wakacje.

Wiele sklepów na ulicach sprzedaje też kosmetyki podróżne, które obejmują małe butelki szamponu do włosów czy odżywki, żele pod prysznic, tubki pasty do zębów i żele do rąk, aby uzupełnić swoje zapasy zaraz po wylądowaniu. Jeśli nie zapomniałeś wymienić pieniędzy – od razu będziesz mógł nadrobić zapasy.

Jeśli kierujesz się gdzieś w góry, możesz wziąć pod uwagę także środki odstraszające owady i komary. Zwróć uwagę na oferty, w ramach których możesz kupić kilka dobrych produktów w zestawie za przystępną cenę. Jeśli coś zapomnisz, pewnie nie będzie problemu z tym, by dostać ogólne produkty, których potrzebujesz (a czasami nawet na statku, na którym płyniesz będzie tez można się w to wszystko zaopatrzyć.

Jedynymi przedmiotami, które są absolutnie niezbędne do zakupu z wyprzedzeniem, są wszelkie specjalistyczne produkty zdrowotne, takie jak szampony specjalistyczne w przypadku chorób skóry, czy inne spersonalizowane kosmetyku, które mogą być trudne do znalezienia na wakacjach.

Elektronika i adaptery podróżne

Nie chcesz być zbytnio obciążony gadżetami, zwłaszcza jeśli wybierasz się do kilku różnych krajów, które wymagają różnych adapterów w czasie podróży. Zalecamy inwestowanie w genialny uniwersalny adapter, który jest kompatybilny z gniazdkami ściennymi na całym świecie.

Jeśli masz połączenie micro USB, możesz potrzebować tylko jednej ładowarki, aby naładować całą elektronikę. Niedrogie tablety lub mały, lekki laptop również mogą się przydać, a mały aparat cyfrowy świetnie nadaje się aby zrobić wakacyjne fotografie, które będziesz chciał zobaczyć po powrocie. Na koniec, jeśli chodzi o ubrania pamiętaj, że niezależnie od tego, czy pakujesz się na upał, czy na zimno, kluczem są zawsze warstwy.

spacer

Odpowiedz