survival-3580200_640

Wybierasz się w długi rejs statkiem? Pomyśl nad odpowiednim ubezpieczeniem

Rejsy statkiem są coraz bardziej popularną formą spędzania wakacji. Wiele osób, które mają już dość wyjeżdżania pod palmy i leniwego wypoczynku, szuka czegoś nowego, co dostarczy im wielu wrażeń. Wyprawa statkiem, bez względu na kierunek podróży, to doskonałe rozwiązanie na wakacje, które na pewno na długo pozostaną w pamięci. Zanim jednak wejdziemy na pokład, warto zadbać o to, by wszystkie podróżne plany były dopięte na ostatni guzik.

Wakacje na statku są świetnym pomysłem na urlop. Możemy wybrać się zarówno na surowe, północne morza Norwegii czy Szwecji, jak i na bardziej rajskie wakacje na Karaibach czy po Morzu Śródziemnym. Trzeba jednak mieć świadomość, że wakacje w egzotycznych warunkach, dodatkowo polegające na ciągłym przemieszczaniu się, wymagają odpowiedniego ubezpieczenia się. Jeśli nagle zachorujemy lub przydarzy nam się niespodziewany wypadek, statek wysadzi nas na najbliższym lądzie i będziemy przetransportowani do szpitala czy ośrodka zdrowia, bez względu na to, jaki kraj to będzie. Planując wakacje zadbajmy więc o dobre ubezpieczenie, które w razie wypadku pozwoli na pokrycie wszelkich kosztów leczenia.

Podstawowe ubezpieczenie może nie wystarczyć

Biura podróży oraz firmy zajmujące się organizowaniem wyjazdów czy rejsów statkami mają w swojej ofercie różne formy obowiązkowego ubezpieczenia dla turystów. Najczęściej trzeba je wykupić, aby móc w ogóle skorzystać z oferty. Takie ubezpieczenia są jednak dosyć podstawowe i gwarantują ochronę ubezpieczeniową jedynie do pewnej kwoty. Jeśli na wakacjach złamiemy nogę czy będziemy musieli skorzystać z porady lekarskiej, z pewnością podstawowa polisa wystarczy. Jeśli jednak konieczna będzie hospitalizacja, operacja lub inne poważne zabiegi, może się okazać, że kwota, jaka oferuje ubezpieczyciel to stanowczo za mało. Mogli się o tym przekonać nieraz turyści, którzy w czasie wakacji w egzotycznych krajach mieli problemy ze zdrowiem i musieli przebywać w zagranicznych szpitalach. Dobrze jest więc dmuchać na zimne i jeszcze przed wyjazdem zadbać o dobre, kompleksowe i profesjonalne ubezpieczenie.

Dobra polisa wymaga poszukiwań

Znalezienie dobrej polisy ubezpieczeniowej nie jest kwestią kilku dni, dlatego warto pomyśleć o niej odpowiednio wcześniej. Zanim w ogóle zabierzemy się za poszukiwania, należy zdobyć nieco wiedzy na temat różnych form ubezpieczeń turystycznych oraz ubezpieczeń na życie. Na http://porownywarka-ubezpieczen.pl/ubezpieczenie-na-zycie-bez-karencji-czy-to-mozliwe/ znajdziemy bogatą wiedzę i sporo porad, które przydadzą się osobom szukającym dobrego ubezpieczenia. Im dalej wybieramy się na rejs statkiem i im bardziej egzotyczne rejony, tym więcej uwagi powinniśmy poświęcić odpowiedniej ochronie ubezpieczeniowej. Zanim podpiszemy konkretną polisę, bardzo dokładnie cały dokument przeczytajmy, dzięki temu unikniemy wszelkich wątpliwości w przypadku ewentualnego ubiegania się o odszkodowanie.

spacer

Odpowiedz