cuisine-2248567_960_720

Wybierasz się w rejs? Dowiedz się co na Ciebie czeka w menu!

Wybierasz się w długi rejs i chcesz wiedzieć, czego się po nim spodziewać w kontekście wyżywienia? Ten artykuł jest dla Ciebie! Zebraliśmy tutaj najpopularniejsze pytania i odpowiedzi na nie – dotyczące właśnie jedzenia i picia podawanego w czasie kursu statkiem.

Czy jedzenie jest wliczone w rejs, czy muszę dodatkowo płacić?

Opłata za rejs zawsze obejmuje jedzenie na:

  • śniadanie,
  • lunch,
    kolację.

Jednak nie wszystkie miejsca oferujące żywność będą bezpłatne. Główna jadalnia i bufet na statku wycieczkowym zawsze będą wliczone w cenę rejsu, choć kilka specjalnych pomieszczeń może kosztować dodatkowe. Większość ekskluzywnych restauracji typu sit-down podlega dodatkowej opłacie, czyli opłacie a la carte za sztukę. Niektóre bardziej przypadkowe dodatkowe miejsca są bezpłatne, a niektóre pobierają nominalną opłatę. Ceny są zazwyczaj oznaczone w każdym miejscu więc będziesz wiedzieć czego się spodziewać.

Jakie opcje wyżywienia znajdują się na statku wycieczkowym?

Statki wycieczkowe oferują wiele restauracji i lokali gastronomicznych na pokładzie. Zazwyczaj większe statki będą miały więcej opcji, ale nawet najmniejsze statki mają zazwyczaj więcej niż jedną restaurację, a na każdym korytarzu stoi automat do wody i innych napojów.

Ogólnie rzecz biorąc, statki wycieczkowe będą miały główną jadalnię, miejsce do siedzenia, gdzie można zamówić menu z ulubionych dań kuchni polskiej i kontynentalnej (często z międzynarodowymi wyborami). Są to bardzo duże restauracje w stylu bankietowym, w których obowiązują zasady dotyczące ubioru obowiązujące podczas kolacji i gdzie najprawdopodobniej będziesz musiał dzielić stół z innymi pasażerami. Większość statków ma również restaurację bufetową przy basenie, gdzie ubrania są bardziej swobodne, a pasażerowie mogą pomóc sobie w przygotowywaniu posiłków.

Wiele statków ma również specjalne restauracje, mniejsze lokale z większą ilością stolików dla dwóch osób. Te restauracje rejsowe będą tematyczne: steakhouse, francuskie bistro, włoska trattoria lub japońska restauracja sushi. Bardziej swobodnymi alternatywnymi jadalniami mogą być grille na wolnym powietrzu i miejsca do grillowania, pizzerie, hot dogi lub piekarnie, gdzie zawsze się znajdzie miejsce na dystrybutor wody do domu. Niektóre statki mają ekskluzywne lokale gastronomiczne, dostępne tylko dla pasażerów w apartamentach lub kabinach spa.

Czy jest obsługa pokoju?

Tak, żywność może być dostarczana do Twojej kabiny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu na większości głównych linii statków wycieczkowych. Zazwyczaj menu obsługi pokoju zawiera śniadanie kontynentalne (niektóre linie oferują kilka gorących dań, czasem za dodatkową opłatą), a także całodniowe menu kanapek, sałatek, pizzy, może kilka gorących dań lub przekąsek i deserów. Obsługa pokoju jest ogólnie bezpłatna; niektóre linie pobierają opłatę za zamówienie za zlecenia w środku nocy. Inne linie pobierają opłatę za dostawę pizzy.

Najważniejsze jest to, by zapoznać się z możliwościami i cennikiem jeszcze przed wypłynięciem w rejs.

spacer

Odpowiedz