answers

Wybierasz się w rejs? Zabezpiecz swój telefon przed wilgocią!

Po co telefon podczas rejsu? Rejs dla wielu ludzi może okazać się niebywałą atrakcją. Nieważne, czy jest to podróż w ramach urlopu czy wyjazd służbowy, czas spędzony na otwartej wodzie to idealna okazja do odprężenia się i zaznania uroków słonecznego dnia. Telefon w takiej okazji jest jeszcze bardziej przydatny niż zazwyczaj. Kiedy odpoczywasz na leżaku i rozkoszujesz się słońcem, nic nie dopełni tej chwili tak, jak nastrojowa muzyka. W takiej sytuacji najbardziej poręczny jest właśnie smartfon, który może posłużyć jako: przenośne radio

Aby upamiętnić wszystkie radosne chwile spędzone na pokładzie powinno się uzbroić w aparat. Profesjonalny sprzęt jest niezwykle drogi i niezbyt poręczny, dlatego z pomocą przyjdzie właśnie telefon. Współczesna technologia zmieszczona w takim małym urządzeniu pozwala na wykonanie wysokiej rozdzielczości zdjęć poprzez zaledwie jedno pstryknięcie.

Dobre smartfony pozwalają również na natychmiastowy retusz, a wyposażone w kartę SD będą mogły przechowywać niezliczoną ilość fotografii. Przebywanie na morzu z dala od cywilizacji może okazać się samotne, dlatego w wszystkim nie powinno się zapomnieć o podstawowej funkcji telefonu, czyli o możliwości skontaktowania się z bliskimi. Nie ma znaczenia czy zrobi się to klasycznie czy poprzez jedną z licznych aplikacji internetowych, ponieważ nawet krótka rozmowa z rodziną czy przyjaciółmi jest w stanie poprawić nastrój. Warto wspomnieć też, że sam internet zawiera w sobie niemal nieograniczoną ilość funkcji. Jeśli podczas rejsu jest, na przykład, zezwolenie na łowienie ryb, to jedna z wielu aplikacji wędkarskich może pozwolić na uczestniczenie w tej rozrywce nawet dla kompletnych amatorów.

Czy to rozsądne brać z sobą telefon na statek?

Smartfony, jak każdy sprzęt elektroniczny, raczej nie lubią się z wodą. Będąc pośrodku morza czy nawet oceanu, nie jest trudno o wypadek. Zalany telefon zazwyczaj przestaje działać, czego często nie obejmuje standardowa gwarancja. Ponadto, nawet jeśli zachowuje się szczególną ostrożność, to telefon komórkowy nadal narażony jest na uszkodzenia. W tak wilgotnym otoczeniu, jak pokład statku podczas rejsu wystarczy kilkanaście godzin, aby mokre powietrze wniknęło pod obudowę smartfona, często wyrządzając niebagatelne szkody. Nie można jednak z tego powodu zupełnie zrezygnować z użytkowania telefonu przez cały ten czas. Rodzi się więc pytanie – co zrobić?

Jak skutecznie zabezpieczyć telefon przed wilgocią podczas rejsu?

Najlepiej jest zdecydować się na proste, jednak profesjonalne rozwiązanie. Mowa tutaj o wyspecjalizowanych etui na smartfony, których specjalna konstrukcja skutecznie ochrania je przed niechcianą wilgocią. Dostępne są nawet specjalne egzemplarze, które czynią telefon całkowicie wodoodpornym. Przykładowo, Etui iphone X kupić można na stronie http://homescreen.pl , jest tam dostępnych również wiele innych, przydatnych akcesoriów, na różne modele smartfonów. Lepiej jest wydać kilka złotych na funkcjonalne i stylowe etui, niż ryzykować utratę telefonu przez własną lekkomyślność.

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Wybierasz się w rejs? Zabezpiecz swój telefon przed wilgocią!

  1. Marek

    Na statku najlepszym patentem chyba będzie wodoodporne etui – czyli taki worek do którego wkłada się cały telefon. Jest to jednam mało wygodne w użyciu rozwiązanie więc zostają chyba zwykłe etui jeśli chcemy mieć jakiś komfort użytkowania. Też akurat mam Iphone X i tutaj znalazłem etui firmy Spigen, polecam: https://inkhouse.pl/materialy,do-iphone,x,d-3775.html.

Odpowiedz