Romantic Couple Relaxing at Beach with 3D Cruise Ship

Wycieczki na kredyt? Tak! To możliwe

Istnieją sezony, kiedy zainteresowanie wycieczkami oferowanymi przez biura podróży jest dość niskie, dlatego też właściciele biur podróży szukają sposobów na dotarcie do większego grona klientów. Tak było na przykład w 2009 roku, kiedy to na rynku pojawiła się możliwość pomocy w formalnościach dotyczących kredytu na wakacje. Choć brzmi nieco zwariowanie, to rzeczywiście turyści mieli taką szansę, przez co część z tych, którzy nie mogli z finansowych powodów wybrać się na wakacje, mogli zakupić wymarzony wyjazd.

Jak wyglądają formalności?

Część biur podróży, chcąc niejako wyjść naprzeciw swoim klientom stara się pomóc w organizowaniu formalności przy staraniu się o kredyt na wakacje. W takich przypadkach same formalności ograniczone są do minimum, a najczęściej klient zobowiązany był do dostarczenia jedynie własnego oświadczenia o wysokości zarobków. Ten dokument uprawnia do przyznania kredytu oraz obliczenia jego wysokości. Przeciętny Kowalski mógł otrzymać nawet 7500 złotych na wymarzony wyjazd, a ilość późniejszych rat rozkładała się miedzy trzema, a dwunastoma, w zależności od wysokości kredytu oraz preferencji samego kredytobiorcy.

wczasy ustronie morskieDrugą opcją zdobycia dodatkowych środków na wakacyjne wojaże jest samodzielne wnioskowanie o kredyt. Odpada nam wówczas pośrednik, którym jest biuro podróży, a my samodzielnie wnioskujemy o kredyt konsumencki. W tym przypadku większość formalności wygląda podobnie, a drobne różnice w samych formalnościach, rodzaju dokumentów itd. wynikają z samych bankowych marek. Zazwyczaj w tym przypadku oprócz samego wniosku o kredyt dołącza się Kika dokumentów, takich jak dokument potwierdzający wysokość dochodów czy historia kredytowa. Potem pozostaje nam jedynie oczekiwać na decyzję w sprawie przyznania samego kredytu. W przypadku pozytywnej decyzji wnioskodawca otrzymuje gotówkę i może zacząć poszukiwania wakacji idealnych.

Wakacje na kredyt- tak czy nie?

Niektórym z nas wnioskowanie o kredyt na wczasy może wydawać się nieco absurdalnym pomysłem, bowiem istnieje przecież wiele ważniejszych wydatków, na które z powodzeniem można wziąć pożyczkę, a na same wakacje można sukcesywnie odkładać. Fakt faktem, najczęściej wakacje planuje się z dużym wyprzedzeniem, organizując nie tylko miejsce samego wyjazdu, ale środki na jego realizację. Jednak decydując się na odkładanie pieniędzy na ten cel, nawet z dużym wyprzedzeniem można spotkać się z nie lada problemami. W ciągu kilku miesięcy mogą zdarzyć się nam nieprzewidziane wydatki, które zmuszą nas do wydania już odłożonej gotówki.

Wiadomym jest, że w miarę możliwości staramy się regularnie odkładać na ten cel, jednak nie mając takiej możliwości, warto zastanowić się nad kredytem na wakacje. Jeśli już podejmiemy decyzję o takiej formie zdobycia pieniędzy, należy bezwzględnie porównać wszystkie aktualne oferty kredytowe i wybrać najkorzystniejszy dla nas wariant. Dzięki takiemu rozwiązaniu, oprócz udanych wakacji będziemy się również cieszyć wygodną formą spłaty kredytu.

Warto zobaczyć również jaką możliwość daje Ci kredyt bez zdolności kredytowej na Twoje wymarzone podróże.

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Wycieczki na kredyt? Tak! To możliwe

  1. Rajner

    Ja zbieram teraz pieniądze na nasz nowy dom a mówiąc dokładniej na łupki dachowe. Nie jest to tania rzecz ale jakże piękna 🙂

Odpowiedz