Arkady NAJ-min

Wydruki zdjęć w nietypowych formatach – gdzie najlepiej się prezentują?

Piękne, efektowne fotografie to doskonałe rozwiązanie nie tylko w albumie czy w książce, ale również jako element wystroju wnętrza. Można je wykorzystać zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i biurowych czy użytkowych. Z pewnością będą niezwykłą, przyciągającą spojrzenia ozdobą, która wpłynie pozytywnie na klimat i charakter wnętrza.

Zdjęcia wcale nie muszą być niewielkich rozmiarów, aby zmieściły się do rodzinnego albumu. Jeśli lubimy robić zdjęcia i mamy sporo ciekawych fotografii, warto pokazać je światu. Niekoniecznie trzeba oczywiście robić wystawę fotograficzną czy prezentować swoje dzieła szerszej publiczności. Można natomiast najlepsze i najciekawsze fotografie wykorzystać do wystroju wnętrza. Wydruk z Twojego zdjęcia to dobre rozwiązanie, dzięki któremu można na co dzień oglądać ulubione wspomnienia lub stworzyć niezwykły klimat za pomocą umiejętnie dobranych fotografii.

Duże formaty nie potrzebują przesytu

Wydruki zdjęć w nietypowych, przede wszystkim dosyć dużych formatach, świetnie prezentują się przede wszystkim w minimalistycznych wnętrzach, w których mamy dużą powierzchnie pustych ścian. Jeśli powiesimy na nich efektowne zdjęcia, z pewnością będą przyciągały one spojrzenia i staną się jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych w danym pomieszczeniu. Oczywiście, trzeba jednak pamiętać, by w takim dekorowaniu poszczególnych pomieszczeń zachować zdrowy rozsądek i umiar. Nawet, jeśli chcemy pochwalić się wieloma zdjęciami, nie ma szansy, by je wszystkie umieścić na jednej ścianie. Warto więc stosować się do zasady, że im mniej, tym lepiej. Dwa czy trzy efektowne zdjęcia, tworzące kompozycyjną całość dadzą o wiele lepszy efekt dekoracyjny niż cała galeria zdjęć, którą usiejemy ścianę. Nadmiar fotografii z pewnością nie będzie dobrze się prezentował, a wręcz przeciwnie – wprowadzi wrażenie chaosu i przesytu. Co więcej, tak wiele elementów dekoracyjnych na ścianie może optycznie ją pomniejszyć i sprawić, że całe pomieszczenie będzie wydawało się mniejsze niż jest w rzeczywistości.

Dekoracja ścienna z własnego zdjęcia

Efektowne zdjęcia można wykorzystać nie tylko w postaci obrazów czy plakatów na ścianach. Z najpiękniejszych fotografii można stworzyć jedyne w swoim rodzaju fototapety, które będą przyciągały spojrzenia i staną się głównym dodatkiem dekoracyjnym na ścianie. Nowoczesne fototapety z roku na rok przyciągają coraz więcej osób pragnących zupełnie odmienić swoje wnętrza. Nic w tym dziwnego – dają całe mnóstwo możliwości aranżacyjnych, a jednocześnie są wysokiej jakości, mają doskonałą trwałość i wytrzymałość, pozwalają na odmianę pomieszczenia niewielkim kosztem i przy niewielkim nakładzie pracy. Producenci fototapet mają bardzo bogate banki zdjęć, z których można tworzyć ciekawe aranżacje. Nie ma też jednak żadnego problemu, aby stworzyć fototapetę z własnoręcznie zrobionego zdjęcia. Wtedy można mieć pewność, że będziemy mieć aranżację ścienną, która będzie oryginalna, niepowtarzalna jedyna w swoim rodzaju.

spacer

Odpowiedz