A high angle view of  Split, Dalmatia, Croatia

Wyjazd do Chorwacji – jak się przygotować? Co zabrać?

 

Wakacje coraz bliżej. Warto więc wybrać odpowiedni kierunek, a potem przygotować się do długo wyczekiwanego urlopu. Jak jednak przygotować się na wyjazd do Chorwacji? Czy mapa samochodowa jest wtedy niezbędnym elementem? O czym powinniśmy pamiętać?

O co warto zadbać przed wyjazdem?

Chorwacja nie jest tak daleko od Polski. Nic więc dziwnego, że tak wielu naszych rodaków wybiera ten kierunek na swój urlop. Jednak taka podróż wymaga odpowiedniego przygotowania. Warto pamiętać o takich kwestiach jak:

  • Sposób podróży – najlepsze okazują się: samolot i samochód. W pierwszym przypadku musimy sprawdzić, jaki bagaż możemy zabrać ze sobą, a kiedy będzie naliczana dopłata. W przypadku samochodu przyda się mapa Chorwacji, która pozwoli nam na swobodne dotarcie do celu. Znajdziesz ją w sklepie https://sklep.polskaniezwykla.pl/473-mapy-samochodowe.
  • Ubezpieczenie – przed każdą podróżą warto wykupić korzystne i tanie ubezpieczenie turystyczne, a najlepiej korzystać z Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.
  • Nocleg – jeśli wyruszamy na własną rękę, powinniśmy wybrać dla siebie i zarezerwować noclegi. Ciekawą opcją jest także korzystanie z pola kempingowego i namiotowego.
  • Apteczka – szczególnie przydają się: środki na komary i owady, żel łagodzący po ukąszeniach, krem z filtrem, leki, tabletki przeciwbólowe, plastry, tabletki na gardło.

Są to najważniejsze kwestie, które powinniśmy przemyśleć przed wyruszeniem w drogę.

Wyjazd do Chorwacji samochodem

Wiele osób decyduje się na podróż samochodem. Ma to swoje plusy. Zyskujemy większą swobodę, możemy zabrać ze sobą więcej rzeczy, a na miejscu podróżowanie także nie sprawi nam problemów.

Przed wyprawą jednak warto zadbać o sprawdzenie wyposażenia samochodu, zabranie lodówki turystycznej z żywnością (na czas podróży do Chorwacji) oraz mapy lub nawigacji (najlepiej jednego i drugiego; papierowa mapa przyda się, gdy elektronika zawiedzie), zaplanowanie trasy z uwzględnieniem wszelkich opłat.

Kierowca powinien też zapoznać się z przepisami drogowymi, jakie panują na terenie Chorwacji. Choć są one zbliżone do polskich, to mogą się nieznacznie różnić.

Co przyda się na wakacjach w Chorwacji?

Odpowiednie wyposażenie walizki w dużej mierze zależy od miejsca zakwaterowania. Przeważnie jednak przydają się akcesoria na plażę, jak strój kąpielowy, obuwie plażowe. Do tego warto zadbać o przewodniki turystyczne, które pozwolą nam na swobodne poruszanie się po okolicy i poznawanie atrakcji kraju. Wtedy też powinniśmy zabrać okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, bidon z wodą i wygodny plecak. Dzięki temu urlop w Chorwacji będzie niezapomniany.

spacer

Odpowiedz