Przechwytywanie

Wynajem kontenera – planuj z wyprzedzeniem!

Podczas usuwania gruzu budowlanego, takiego jak drewno, płyty gipsowo-kartonowe, podłogi, pokrycia dachowe i izolacja, należy pamiętać o pewnych kwestiach. Dowiedz się, jak uniknąć dodatkowych opłat i nadwyżek, korzystając z następujących wskazówek.

Planuj z wyprzedzeniem.

Łatwiej jest zaplanować z wyprzedzeniem i wybrać odpowiedni rozmiar kontenera dla projektu, gdy znasz typ i ilość gruzu, który zostanie (lub został) wygenerowany. Na przykład gruz betonowy generalnie musi być oddzielony od innych rodzajów gruzu budowlanego i najlepiej umieszczony w specjalnie do tego przeznaczonych miejscach, jak kontenery na gruz Warszawa.

Znajomość tych informacji pomoże Tobie i firmie wynajmującej na przykład https://gruzking.pl w wyborze najlepszego kontenera do pracy. Zasadniczo ciężki gruz (beton, gont itp.) powinien być umieszczany w małym śmietniku, a lżejszy gruz (izolacja, tarcica itp.) należy umieszczać w większym śmietniku.

Oszacuj objętość gruzu.

Jeden metr sześcienny śmieci lub gruzu wskazuje na konkretnej wielkości kontener, czyli mniej więcej rozmiar standardowego pieca kuchennego. Pomyśl o tym w ten sposób: w przybliżeniu dziesięć pieców kuchennych zmieściłoby się w 10-metrowym składanym śmietniku. Może to ułatwić wizualizację, który śmietnik jest odpowiedni dla projektu i może ułatwić obliczenia matematyczne przy określaniu, ile śmieci wygeneruje projekt w porównaniu z ilością śmieci, którą będziesz potrzebować, aby go pomieścić

Nie mieszaj gruzu budowlanego z odpadami ogólnymi.

Większość gmin nie zezwala na dodawanie gruzu budowlanego do ogólnego strumienia odpadów (tj. Śmieci domowych). Unikaj używania wynajmowanego kontenera jako miejsca do zbierania odpadów budowlanych, śmieci, gruzu podwórka i innych odpadów. Mieszanie tych odpadów może prowadzić do dodatkowych opłat lub innych problemów. W razie potrzeby wynajmij wiele kontenerów, aby pomieścić różne rodzaje odpadów i gruzu. W zależności od ilości posiadanych śmieci, wynajęcie firmy zajmującej się usuwaniem śmieci do wykonania części lub całości pracy może być wygodniejszą i tańszą opcją.

Zamów nieco większy pojemnik.

Kolejnym kosztownym błędem jest zarezerwowanie kontenera, który nie jest wystarczająco duży, aby zakończyć sprzątanie. Wybór zbyt małego pojemnika na śmieci może spowodować więcej kłopotów i kosztów. Będziesz musiał albo zamówić dodatkowy śmietnik, albo zapłacić nadwyżkę za przepełnienie śmietnika. Wydając średnio dodatkowe 20-50 zł i wynajmując większy kontener, możesz uniknąć tych dodatkowych kosztów.

Zaplanuj z wyprzedzeniem wymianę i odbiór kontenerów

Zapewnij sprawne funkcjonowanie miejsca pracy, planując z wyprzedzeniem odbiory. W zależności od harmonogramu wypożyczalni może minąć kilka dni, zanim kontener będzie można odebrać lub wymienić na nowy. Każde opóźnienie na ruchliwym placu budowy lub rozbiórki może być problematyczne. Informowanie z wyprzedzeniem o odbiorze lub wymianie może znacznie zmniejszyć spowolnienia w miejscu pracy.

spacer

Odpowiedz