Traveling-All-over-the-world

Wyprawa dookoła świata – dowiedz jak się do niej odpowiednio przygotować

Niezaprzeczalnym jest fakt, iż człowiek z natury posiada chęć odkrywania i zwiedzania świata, to normalna rzecz. Oglądając programy podróżnicze, czy czytając reportaże z różnych zakątków świata, ta potrzeba staje się coraz większa. Nie bez powodu coraz więcej osób decyduje się na odbycie podróży dookoła świata. Dowiedz jak się do takiej wyprawy prawidłowo przygotować.

Po pierwsze zadbaj o zdrowie

Niezaprzeczalnie najważniejsze w trakcie podróży jest zdrowie. Nie powinieneś wybierać się w dłuższą wyprawę jeśli cierpisz na jakieś schorzenie (najlepiej każdy dalszy wyjazd skonsultować ze swoich lekarzem rodzinnym). Kolejną kwestią jest apteczka, która należy zabrać ze sobą w podróż. Najlepiej przed wyjazdem usiąść i przeanalizować, jakie leki stosujemy regularnie – warto także zaopatrzyć się w witaminy oraz elektrolity, które będą wspomagać nasz organizm.
Ostatnią, najważniejszą kwestią są szczepienia. W celu odbycia bezpiecznej podróży należy umówić się na wizytę w poradni medycyny podróży (bezpłatną) i przeanalizować z lekarzem, jakie szczepienia powinno się odbyć.

Po drugie bezpieczeństwo

Przed wyjazdem dokładnie przeanalizuj sytuację polityczną oraz prognozy dla danego kraju wydawane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Pierwszą zasadą, którą powinieneś się kierować w podróży jest brak podejmowania zbędnego ryzyka. Na wypadek niebezpieczeństwa miej ze sobą adres najbliższej ambasady.

Po trzecie określ ramy czasowe

Praktycznie każdy podróżnik marzy o długich wojażach. Często wiele osób decyduje się na porzucenie obecnej pracy oraz stylu życia i wyjeżdża na rok lub dłużej. Planowanie warto zacząć od wyznaczenia ram czasowych swojej wyprawy. Pamiętaj aby mierzyć siły na zamiary – jeśli nie jesteś pewien swojej sytuacji materialnej, lepiej zdecyduj się na krótszy wyjazd.
Zobacz także: Jesteś zainteresowany podróżowaniem? Poznaj niezwykłe ciekawostki ze świata.

Po czwarte porzuć zbędny balast przed wyjazdem

Ile razy po wakacjach zadawałeś sobie pytanie “po co ja to ze sobą zabrałem?”. Nie da się ukryć, że praktycznie każdy człowiek woli zabrać ze sobą więcej niż mniej i być przygotowanym na każdą sytuację. Przy dłuższych wyjazdach takie podejście jest błędne. Zazwyczaj podróżnicy zwiedzają świat z dużym plecakiem i obciążają nim kręgosłup. Pamiętaj, im większe obciążenie na plecach, tym większy nakład energii jest potrzebny, aby przemieścić się z miejsca na miejsce.

Po piąte zrób listę miejsc, które chcesz odwiedzić

Wyjazd dookoła świata musi być przemyślany, nie może to być spontaniczna decyzja pod wpływem chwili. Warto stworzyć listę ciekawych miejsc, które chcemy odwiedzić. Na całym świecie jest ich od groma.

Dla przykładu nie tak daleko, bo w Belgii można odwiedzić opuszczone miasto Doel. Znajduje się ono w niewielkiej odległości od Antwerpii. Spacerując ulicami tego miasta, można poczuć się jak w postapokaliptycznym filmie. W nieco dalszej odległości, bo w Wenezueli warto pomyśleć o odwiedzeniu największego wodospadu na świecie, czyli Salto del Angel.

Co ciekawe to dzieło natury zostało odkryte dopiero w 1933 roku przez amerykańskiego pilota. Wodospad mierzy 979 metrów wysokości. To aż 151 metrów więcej niż największy budynek na świecie mieszczący się w Dubaju. Podsumowując zwiedzanie świata poszerza ludzkie horyzonty, pozwala na zdobycie nowej wiedzy na temat obcej kultury, czy historii danego miejsca.

Zobacz także https://fmprodukty.pl/makeup-avon

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Wyprawa dookoła świata – dowiedz jak się do niej odpowiednio przygotować

  1. Borys

    Warto również zaopatrzyć się w witaminy ponieważ w podróży często można stracić cenne mikroelementy z naszego organizmu. Ja kupuję suplementy i witaminy w sklepie zagranicznym (tutaj macie iherb po polsku). Nie wyobrażam sobie wyjazdu bez podstawowych środków tego typu.

Odpowiedz