printer-2389244_960_720

Wyzwania związane z etykietowaniem

Więc przeszedłeś do wielkiego biznesu i jesteś na szczycie druku etykiet – wkraczasz do świata druku termotransferowego? Wyzwania związane z etykietowaniem w Twojej firmie przekroczyły możliwości skromnej drukarki laserowej, a nawet ograniczenia związane z bezpośrednim drukowaniem termicznym, i teraz chce się te kalki termotransferowe wykorzystać, co?

Potrzebujesz naprawdę trwałych etykiet – te inne technologie po prostu nie sprawdzą się. Chociaż całkowicie rozumiesz mocne strony i specyfikacje drukarki termotransferowej, możesz być na morzu w kwestii taśmy. Zacznijmy od tego, co musisz wiedzieć na temat kalki ribbon na początek, aby poznać podstawy wykorzystania ich możliwości.

Taśma do druku termotransferowego

Drukarka termotransferowa drukuje na podłożu (takim jak papier lub inny materiał) poprzez stopienie powłoki taśmy, aby pozostała przyklejona do materiału. Taśmy termotransferowe Wrocław są dostępne w formie rolek z trzema głównymi formułami do wyboru – wosk, wosk / żywica lub pełna żywica. Formuły atramentu są powlekane z jednej strony cienkim podłożem poliestrowym i nawijane „przodem do środka” lub „przodem do zewnątrz” w zależności od specyfikacji drukarki. Oznacza to, że strona powlekająca (czyli strona stykająca się z etykietą) znajduje się wewnątrz lub na zewnątrz rolki. Podgrzanie głowicy drukującej powoduje uwolnienie tuszu z arkusza podkładowego lub nośnika i przywieranie do etykiety lub na laki termotransferowe Wrocław.

Schemat procesu druku termotransferowego

Te trzy kategorie pokrywają wszystkie podstawowe potrzeby druku termotransferowego – na papierze, średniej jakości tworzywach sztucznych lub na błyszczących, twardych foliach (takich jak poliester). Ze względu na szeroki wachlarz materiałów etykiet i przywieszek, dużą liczbę używanych drukarek oraz nieskończoną liczbę typów probówek, fiolek, szkiełek i płytek, którym poddawane są etykiety laboratoryjne, producenci rozwiązań takich jak taśmy termotransfeowe opracowali szeroki wybór formuł atramentu w ramach każdej kategorii. Jedną z najlepszych trwałości druku uzyskuje się dzięki technologii termotransferowej, ponieważ połączenie utworzone między dobrze dopasowaną taśmą a etykietą może być znacznie lepsze niż w przypadku innych technologii atramentowych.

Często można uniknąć konieczności stosowania laminatu z folii ochronnej, co wiąże się nie tylko z dodatkowymi kosztami, ale może nie odpowiadać potrzebom drukowania na żądanie. Szukaj producenta który oferuje kombinacje taśmy / etykiety, które są w pełni przetestowane pod kątem współpracy we wszystkich typach zastosowań laboratoryjnych i medycznych.

Taśmy woskowane

Woskowane kalki termotransferowe są zwykle przeznaczone do drukowania na matowych lub półbłyszczących etykietach papierowych używanych na tubach i teczkach pacjentów. Tutaj etykiety mogą przetrwać bez rozmazywania się przez wiele lat. Jednak etykiety należy utrzymywać w stanie suchym, nie wolno ich ścierać ani poddawać działaniu środków chemicznych / olejów – wszystko to może stopić woskowy obraz.

spacer

Odpowiedz