2704619469_d9e5ee00c9

Z jakich urządzeń korzysta profesjonalny modelarz?

Aby modelarz mógł tworzyć dobrej jakości obiekty, potrzebuje nie tylko umiejętności, ale przede wszystkim odpowiednich narzędzi. Całe szczęście żyjemy w czasach, w których technika rozwija się w zawrotnym tempie. Dzięki temu otrzymujemy dostęp do coraz lepszych i nowocześniejszych urządzeń, które swoje zastosowanie mają na wielu płaszczyznach. także w modelowaniu.

Przede wszystkim wysoko rozwinięta technika podnosi standard i jakość pracy modelarzy, a obiekty przez nich tworzone cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jak w każdej metodzie produkcji, tak też przy modelowaniu potrzeba narzędzi. Sprawdźmy, co potrzebuje modelarz, by stworzyć obiekt!

Po pierwsze: projekt

Zanim modelarz zabierze się do wydruku, najpierw musi stworzyć model rzeczy. Może go zrobić od podstaw z pomocą dowolnego programu. Świetnie sprawdzają się jednakowo te programy bardziej artystyczne (na przykład Blender), ale gdy chodzi o profesjonalistę z pewnością lepszą alternatywą będą dla niego programy inżynieryjne ( Solidworks). Tak naprawdę nic nie stoi też na przeszkodzie, by do zrobienia modelu wykorzystać wysokiej jakości skaner 3D, który pozwala precyzyjnie odtworzyć kształt nawet bardzo małego przedmioty.

Po drugie: drukarka

Na cały proces modelowania składa się kilka elementów, potrzeba między innym specjalistycznego programu, tzw. slicera, za pomocą którego przygotowuje się projekt do wydruku, lecz to właśnie drukarka odgrywa tutaj najważniejszą rolę. Nawet najlepiej stworzony projekt nic nam nie da, jeśli nie będziemy mieć urządzenia, które pozwoli je wydrukować. Tutaj właśnie potrzebna jest drukarka. Oczywiście mowa o specjalistycznych urządzeniach, które pozwolą dokładnie odwzorować model.

Skąd wziąć dobrej jakości drukarkę?

Od razu na myśl przychodzi zakup. Gdy jednak udamy się do sklepu ze sprzętem, entuzjazm opada. Zakup takiego urządzenia to koszt kilku tysięcy złotych, więc niestety ciężko jest wygospodarować tak dużą sumę pieniędzy. Można by było poszukać tańszej drukarki, ale jeśli chcemy być profesjonalistami w swoim fachu, możemy używać tylko jakościowych rozwiązań. Zamiast szukać tańszych zamienników, które mogą znacznie obniżyć jakość wydruku, lepiej zastanowić się nad dzierżawą urządzenia. Jest to stosunkowo nowa usługa, ale jakże popularna. Z wynajmu drukarek korzysta już bardzo wielu przedsiębiorców oraz modelarzy, więc może warto sprawdzić, czy znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Nawet nie musimy daleko chodzić, wystarczy nam wygodna kanapa i komputer z dostępem do sieci. W Internecie znaleźć można praktycznie wszystko, więc również na hasło kserokopiarki używane konica minolta otrzymamy w zawrotnym tempie wyniki. Później wystarczy sprawdzić ofertę poszczególnych firm wypożyczających dobrej jakości sprzęt i zgłosić się do tej, która spełnia nasze oczekiwania.

Warto pamiętać, że jeśli chcemy być profesjonalistami i otrzymywać najlepsze efekty z pracy, to musimy sięgać po jakościowe urządzenia. W pracy modelarza liczy się precyzja, więc zarówno komputer, skanery, programy komputerowe, jak i drukarki muszą być porządne.

spacer

Odpowiedz