statki kwatery

Z kwatery na super jacht, czy jesteś gotowy na te zmiany?

Co to jest super jacht? Jak zdobyć pracę na super jachcie? Ile pieniędzy mogę zarobić na jachcie? Jakie kwalifikacje są mi potrzebne? Czy mogę pracować na jachcie bez wcześniejszego doświadczenia?

Oto kilka pytań, które możesz zadać sobie rozpoczynając swoją karierę żeglarską. Załoga jachtów pracujących w branży żeglarskiej również zadaje to samo pytanie w kółko. Rodzina, przyjaciele i ludzie, z którymi się spotykasz, są zainteresowani tym, co robisz, a niektórzy mogli nigdy wcześniej nie słyszeć o super jachcie, ale gdy wyjaśnisz pracę i podróże związane z załogą jachtową, następnym pytaniem, które zadają jest: „Gdzie mogę się zgłosić?”

Praca tego rodzaju może być wyjątkową, intratną i potencjalnie długotrwałą karierą, ale może być również zastraszającą branżą, do której ciężko jest się dostać – i tam właśnie pojawia się temat super jachtów. Zapewnienie sobie pracy na super jachcie jest ostatecznym celem, ale jeśli nie masz pewności, od czego zacząć, ważne jest, aby wiedzieć, jakie rodzaje prac jachtowych są dostępne i które pozycje będą pasować do twoich umiejętności, zdolności i osobowości.

Odpowiedz sobie też na pytanie: czy to na pewno jest dla mnie? Jeśli do tej pory pracowałeś wyłącznie na lądzie i spałeś w ciepłym łóżeczku wygodnej kwatery pracowniczej, takiej jak http://warszawakwaterypracownicze.pl możesz się mocno zaskoczyć tym, co spotka Cię na jachcie.

Praca na jachcie – jesteś pewny?

Następnie musisz wiedzieć, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie, najlepiej mogą Ci w tym pomóc osoby, które mają doświadczenie i wiedzę, w tym temacie. Istnieje wiele miejsc pracy dla jachtów, a zadaniem specjalnych agencji jest pomoc w znalezieniu i zabezpieczeniu idealnej pracy dla Ciebie. Zapewniają fachową pomoc, entuzjazm i determinację i wspólnie przygotowują Cię do ekscytującej kariery w wymarzonej pracy.

Co to jest super jacht?

Test osobowościSuper jacht to duży luksusowy statek o długości ponad 24 metrów, który może być napędzany silnikiem lub żaglem. Zwykle jest własnością prywatną i a zespoły na nim pracujące są załogami zawodowymi, niektóre z nich są utrzymywane wyłącznie na użytek właściciela, a inne są dostępne na zasadzie czarterowej. W ostatnich latach pojawiają się też coraz częściej super jachty które mają super rozmiary, a te o długości ponad 70 metrów mogą być również określane jako mega jachty i te mające ponad 100 metrów – giga.

Posiadanie takich jachtów jest domeną ultra bogatych osób. Jachty kosztują setki milionów złotych, a szacuje się, że koszty utrzymania i eksploatacji wynoszą średnio około 10 procent kosztów zakupu każdego roku, ale posiadanie super jachtu to szczyt luksusowego życia. Właściciele są osobami o bardzo majętnymi, a ich super jachty są symbolami wysokiego statusu, czy na pewno jesteś gotowy by porzucić ciepłą posadkę i nocleg w kwaterze dla niepewności zatrudnienia w tej branży?

Jeśli tak, to mamy dobrą wiadomość:

Więcej super jachtów będzie oznaczać więcej możliwości zatrudnienia dla załogi na każdym poziomie, więc niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy masz już doświadczenie w pracy z super jachtem, prawdopodobnie zapotrzebowanie na wykwalifikowaną załogę jachtów wzrośnie.

spacer

Odpowiedz