xaHR0cHM6Ly9zY29udGVudC1mcnQzLTIuY2RuaW5zdGFncmFtLmNvbS90NTEuMjg4NS0xNS9zNjQweDY0MC9zaDAuMDgvZTM1L2MwLjEzNS4xMDgwLjEwODAvMjIzNTE5MjRfMTU0MTYxNDgxODUwNzMzXzExMjI3ODQ2NjgyNzg1ODczOTJfbi5qcGc,P3D.jpg.pagespeed.ic.l

Zacznij już dzisiaj hobby florystyczne i rób sama piękne flower boxy i inne kwiatowe kompozycje! Tutaj dowiesz się jak zacząć.

Układanie kwiatów stało się bardzo popularna jako hobby i to dla osób w każdym wieku i z różnych środowisk. Aby odpowiedzieć sobie na to, czy może być też hobby dla siebie – zadaj sobie te pytania:

 • Czy kiedykolwiek podziwiałeś piękną kompozycję kwiatową i myślałaś o tym, że też byś tak chciała?
 • Czy kiedykolwiek włożyłeś kwiaty do wazonu i po prostu nie wyglądały tak ładnie jak w kwiaciarni?
 • Czy chciałbyś znać podstawowy wzór, który można wykonać w każdym momencie, aby stworzyć różne kompozycje kwiatowe?

Ucząc się podstawowych zasad projektowania kwiatów w szkole aranżacji kwiatów, po krótkim czasie będziesz w stanie stworzyć wspaniałe aranżacje kwiatowe dla własnego domu lub dla rodziny i przyjaciół, a nawet tak piękne kompozycje, jak Rose du Château – flowerbox których wszyscy będą Ci zazdrości. Kto wie – może nawet je zamienisz w zyskowny biznes? Kurs aranżacji kwiatów nauczy Cię, jak tworzyć różne style. Należą do nich m.in.:

 • tradycyjne i współczesne wzory kwiatowe,
 • aranżacje europejskie,
 • aranżacje koszykowe,
 • dekoracje ślubne,
 • kwiaty na specjalne okazje.

W ramach kursu florystycznego dowiesz się, jak wybrać odpowiedni styl na określoną okazję, jak wybrać kwiaty, które pasują do siebie, jak zgrabnie użyć koloru i sposobów, aby Twoje kwiatowe kompozycje były naprawdę wyjątkowe.

Kwiaty dodają charakteru do każdego wnętrza. Wyobraź sobie przyjemność, jaką uzyskasz dzięki możliwości stworzenia kompozycji kwiatowej do przedpokoju lub kwiatowej centralnej części stołu jadalnego – Twoi gości będą z całą pewnością pod wrażeniem!

Kompozycje kwiatowe stanowią idealny prezent na tak wiele różnych okazji – urodziny, rocznice, potrafią przekazać gratulacje, życzenia i wyrazić naszą miłość i czułość.

W przeciwieństwie do wielu innych hobby, przy układaniu kwiatów nie potrzebujesz drogiego sprzętu. Często możesz używać kwiatów i liści z własnego ogrodu, a jeśli go nie posiadasz po prostu kupujesz niedrogie kwiaty. Kwiaty w sezonie są znacznie tańsze niż kwiaty importowane lub cieplarniane. Niekoniecznie najdroższe kwiaty to te, które wyglądają najładniej w kwiatowym deseniu. Gdy nauczysz się podstawowych zasad układania kwiatów, możesz wybrać dowolne kwiaty i ułożyć je w sposób przyciągający wzrok. Dzięki kursom florystycznym będziesz wiedział, jak to zrobić. Wyobraź sobie dreszczyk emocji, jakim jest możliwość stworzenia stylowego układu kwiatowego i możliwość powiedzenia „To moje dzieło!”. M

Możesz również użyć jedwabnych kwiatów, aby stworzyć trwałe kompozycje kwiatowe, które często widzisz w sklepach z aranżacją wnętrz. Obecnie dostępnych jest wiele odmian naturalnych, jedwabnych kwiatów i liści, które można wykorzystać do tworzenia oszałamiających kompozycji kwiatowych za ułamek kosztów ich zakupu.

Jeśli czujesz, że to może być twoje hobby na całe życie na pewno z przyjemnością odkryjesz, jak łatwo jest stworzyć profesjonalnie wyglądające kompozycje kwiatowe, gdy zobaczysz właściwą drogę. Zacznij np. oglądając lekcje wideo online. Każda praktyczna lekcja, która jest dostępna online, będzie krokiem bliżej do pełnej fascynacji!

spacer

3 comments on “Zacznij już dzisiaj hobby florystyczne i rób sama piękne flower boxy i inne kwiatowe kompozycje! Tutaj dowiesz się jak zacząć.

 1. Barbara

  Witam,
  Jestem zainteresowana kursem online. Bardzo prosze o cene i czy jest mozliwosc kursu w weekendy.
  Pozdrawiam,
  Bárbara Pawlikowska

 2. Agnieszka Szymalak

  Dzień dobry, proszę o szczegóły kursu.

  pozdrawiam,
  Agnieszka Szymalak

Odpowiedz