yacht-3480913_960_720

Zakup jachtu: jak wykorzystać przyjemność dla korzyści finansowych i podatkowych?

Posiadanie nowego jachtu to wspaniałe doświadczenie, a przyjemność z posiadania go nie powinna być umniejszana przez trudności w opłaceniu go. Przez lata doświadczeni kupcy uznali, że istnieje całkowicie legalny sposób na znaczne obniżenie kosztów posiadania jachtu poprzez strukturę własności w sposób, który pozwala na odstąpienie od ceny zakupu jachtu i odliczenie większości kosztów posiadania (ubezpieczenie, opłata za poślizg, utrzymanie) w stosunku do dochodu z pracy.

Można tego dokonać poprzez umieszczenie jachtu w porcie, gdy nadal jest on dostępny do użytku i zgodnie z niektórymi podstawowymi wytycznymi prawa podatkowego. Oprócz zapewnienia schronienia podatkowego, twój jacht wygeneruje również dochód z czarteru, aby pomóc zrekompensować koszty posiadania.

Zanim zaczniemy czytać dalej, chcemy, abyście zrozumieli, że mówimy o umieszczeniu waszego jachtu w porcie w miejscowej firmie czarterowej, w dogodnej dla ciebie lokalizacji.

Twoja łódź jako firma – wspólna gospodarka

Najpierw omówmy korzyści podatkowe wynikające z umieszczenia jachtu w porcie, a następnie omówimy, czy to zadziała. Kluczem do zrozumienia, dlaczego jachty wprowadzone do portu mogą generować znaczące korzyści podatkowe, jest to, że są to te same korzyści podatkowe, które są dostępne dla firm w celu zakupu sprzętu biznesowego.

Dzięki umieszczeniu nowego jachtu w programie zarządzania czarterami zamieniasz go z osobistego składnika na aktywa biznesowe, głównie na wynajem sprzętu. Relacje między tobą a firmą zarządzającą czarterem są tak skonstruowane, że jesteś właścicielem jachtu i pomagają ci w zarządzaniu wynajmem jachtów.

Firmy świadczące doradztwo podatkowe warszawa widzą, że właściciele tych jachtów którym doradzili takie rozwiązanie obniżają koszty zakupu i posiadania jachtu o ponad 50% w wielu przypadkach dzięki połączeniu ulg podatkowych i dochodów z tytułu czarteru. Rzeczywiste oszczędności różnią się w zależności od wielkości jachtu i miejsca, w którym znajduje się w porcie.

Schronienie podatkowe i przepływy pieniężne – korzyści z posiadania jachtu w porcie

Oto podsumowanie korzyści podatkowych i finansowych dostępnych dla właścicieli nowych jachtów zakupionych i umieszczonych w porcie

Zgodnie z paragrafem kodeksu podatkowego, możesz odliczyć jednorazowe wydatki w roku zakupu równym cenie zakupu jachtu    Możesz również odjąć odliczenie ubezpieczenia w roku zakupu w wysokości 50% kwoty ceny zakupu.   Możesz odliczyć od dochodu z tytułu członkostwa i innych dochodów z zatrudnienia wszystkie zwykłe i niezbędne wydatki związane z czarterem, w tym na przykład opłaty za:

-ubezpieczenie,
-naprawy,
-odsetki od pożyczki,
-podatek od nieruchomości

plus – otrzymasz dochód z wynajmu w porcie swojego jachtu, którego wysokość zmienia się w zależności od wielkości jachtu i firmy czarterowej, z której korzystasz.

Ta znaczna ulga podatkowa jest atrakcyjną okazją do planowania podatkowego, szczególnie dla osób aktywnie korzystających z prowadzenia działalności handlowej lub biznesowej.

spacer

Odpowiedz