Wiadomości sportowe

Zakup jachtu na firmę

Koszty firmowe

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się nie tylko z osiąganiem przychodów, ale również z ponoszeniem kosztów. Nie wszystkie, ale część kosztów, związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej można odliczyć. Jakie to są koszty? Przede wszystkim, zgodnie z Ustawą o PIT, chodzi o te, które zostały poniesione w celu uzyskania przychodów.

To, jakie koszty mogą zostać odliczone zależy w dużej mierze od rodzaju działalności. Zastanawiając się, czy dany wydatek można zaliczyć do kosztów firmowych, trzeba wziąć pod uwagę cel jego zakupu oraz to, czy, w jaki sposób i w jakim stopniu będzie on miał wpływ na osiągnięcie przez firmę przychodu. Istotna jest także adekwatność poniesionego kosztu do faktycznych potrzeb i obszaru prowadzonego przedsiębiorstwa. Oprócz tego, kosztów uzyskania przychodów nie stanowią wydatki wymienione w art. 23 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W związku z tym, wszystkie pozostałe wydatki spoza katalogu z art. 23, mogą być kosztem w działalności pod warunkiem, że służą osiągnięciu przychodów lub zachowaniu bądź zabezpieczeniu źródła przychodów.

Zakup jachtu na firmę – pomoże biuro rachunkowe w Poznaniu

W rozliczeniu jachtu jako kosztu uzyskania przychodu, poznańskim przedsiębiorcom, pomoże profesjonalne biuro rachunkowe w Poznaniu, np. takie jak AK-PLUS Biuro Rachunkowe Anna Klupczyńska. To biuro rachunkowe z siedzibą w Poznaniu, które świadczy usługi księgowe dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oraz dla spółek. Firma jest prowadzona przez księgową z wieloletnim doświadczeniem i zatrudnia kompetentnych i wykwalifikowanych specjalistów od finansów.

Biuro rachunkowe w Poznaniu działające pod nazwą AK-PLUS Biuro Rachunkowe Anna Klupczyńska świadczy bogaty i kompleksowy zakres usług dla firm. Wśród nich, znajdują się m.in.:

  • prowadzenie ksiąg rachunkowych,
  • rozliczanie podatkowych ksiąg przychodów i rozchodów,
  • rozliczanie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych,
  • rozliczanie przedsiębiorstw w oparciu o kartę podatkową,
  • świadczenie kompleksowych usług kadrowo-płacowych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw,
  • prowadzenie innych bieżących spraw księgowych – np. rozliczanie CIT, VAT czy przygotowywanie pism, podań i innych dokumentów do US, ZUS i GUS

Więcej informacji na temat tego, jakie usługi oferuje niniejsze biuro rachunkowe w Poznaniu, można uzyskać:

spacer

Odpowiedz