ryan-yao-BDvCewlnbD8-unsplash

Żaluzje drewniane czy elektryczne – co lepiej sprawdzi się w mieszkaniu na parterze?

Mieszkanie na parterze wymaga dbałości nie tylko o aranżację wnętrza, ale również o zabezpieczenia antywłamaniowe. To właśnie mieszkania znajdujące się na najniższych kondygnacjach są najbardziej narażone na włamania. Dlatego też konieczne jest przemyślenie kwestii, jak okna i balkon zabezpieczyć przed wstępem niepowołanych osób.

Żaluzje antywłamaniowe to rozwiązanie, które łączy w sobie estetykę i ciekawy design z wysoką funkcjonalnością i komfortem użytkowania. Montuje się je na zewnętrznej ścianie budynku, a obsługuje elektronicznie. Wystarczy przycisk w ścianie bądź pilot, aby bez problemu zasunąć i odsunąć żaluzje. Elektryczne żaluzje zewnętrzne są solidnie wykonane, mocne, trwałe i wytrzymałe. Po ich zasunięciu są praktycznie nie do pokonania. Jeśli zamontujemy takie rozwiązanie na naszych oknach, możemy mieć pewność, że nasze mieszkanie będzie właściwie zabezpieczone. Oczywiście, warto jednak mieć też świadomość, że taka forma zabezpieczenia okna z zewnątrz zupełnie nie wyczerpuje kwestii aranżacyjnych i estetycznych. Od środka również można na oknie zainstalować różnego rodzaju dekoracje, podkreślające elegancję czy charakter wnętrza.

Żaluzje drewniane – estetyka i ponadczasowy design

Żaluzje elektryczne, które montowane są na zewnątrz budynku, w ciągu dnia są praktycznie niewidoczne, co sprawia, że okno jest całe odsłonięte. Musimy więc znaleźć dekorację do wnętrza, które osłoni okno przed palącym słońcem, a jednocześnie będzie podkreślała stylistykę pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem, które wyjątkowo efektownie współgra z żaluzjami elektrycznymi, mogą być żaluzje drewniane, które są obecnie dostępne w wielu wersjach stylistycznych i kolorystycznych. Do wyboru mamy drobne żaluzje, a także takie, które są dosyć duże i mogą być ciekawym elementem dekoracyjnym. Żaluzje drewniane są funkcjonalne, wygodne w użytkowaniu, można je odsłaniać i zasłaniać w zależności od potrzeb. Drewno jest materiałem wyjątkowo ciepłym i przyjaznym, co wpływa na efekt przytulności i komfort użytkowania wnętrza. Warto również wspomnieć, że drewniane żaluzje są łatwe do utrzymania w czystości, nie chłoną wody i wilgoci, można je bez obaw powiesić na oknach w kuchni czy w łazience.

Zawsze stawiać na solidne rozwiązania

Bez względu na to, czy interesują Cię rolety, żaluzje drewniane, karnisze elektryczne czy jakiekolwiek inne elementy wystroju okna, zawsze warto stawiać na propozycje pochodzące od dobrych, sprawdzonych i renomowanych producentów. Wiele osób w aranżacji okien decyduje się na rozwiązania jak najtańsze – nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż tanie aranżacje, rolety czy żaluzje, są mało funkcjonalne, szybko się psują i już po krótkim czasie zaczynają prezentować się dużo gorzej niż tuż po zakupie. Zakup aranżacji okna warto potraktować jako inwestycję w piękny i niepowtarzalny wygląd wnętrza na długie lata. A na czymś takim zdecydowanie nie warto oszczędzać.

spacer

Odpowiedz