coworkers-4837911_640

Zanim zatrudnisz prawnika – co powinno znaleźć się na liście pytań?

Dobry prawnik przyda się w wielu sytuacjach, w których gubimy się w gąszczu przepisów prawnych, musimy napisać profesjonalne pismo procesowe lub też czeka nas sprawa sądowa. Zanim zdecydujemy się na usługi konkretnej kancelarii prawnej, warto dokładnie zapoznać się z tym, co oferują prawnicy w naszej okolicy. Wybór jest dosyć duży, dzięki czemu każdy powinien znaleźć prawnika na miarę swoich indywidualnych potrzeb.

Pierwszą kwestią, jaką powinniśmy wziąć pod uwagę w czasie szukania konkretnego prawnika, jest pytanie, czym dokładnie zajmuje się dana kancelaria. Prawo nie jest bowiem jednorodną dziedziną i ma wiele specjalizacji, które mogą znacznie się od siebie różnić. Mamy między innymi prawo karne, rodzinne, cywilne, prawo spadkowe, a także prawo handlowe i spółek. W przypadku sprawy karnej, warto jest korzystać z usług tych prawników, którzy mają duże doświadczenie w tym zakresie i sporo czasu spędzili na sprawach sądowych. Jeśli interesuje nas prawo rodzinne, zdecydowanie lepiej jest szukać kancelarii, która specjalizuje się w tej dziedzinie prawa, a nie korzystać z usług prawnika specjalizującego się na przykład w prawie karnym czy handlowym.

Warto sprawdzać skuteczność

W przypadku prawników, którzy zajmują się reprezentacją interesów swoich klientów przed różnego rodzaju sądami, ważna jest ich skuteczność. Może bowiem być i tak, że pomimo wielu spraw na koncie, prawnik nie ma zbyt wielu wygranych postępowań. Najczęściej dotyczy to świeżo upieczonych prawników, którzy dopiero zaczynają zdobywać doświadczenie. Zanim zatrudnimy prawnika do naszej sprawy, upewnijmy się, że ma na koncie sporo wygranych. Dzięki temu możemy mieć pewność, że także nasza sprawa, nawet jeśli jest trudna, ma szansę powodzenia przed sądem. Kolejną kwestią, którą warto sprawdzić, jest cennik. Nie chodzi jednak o szukanie jak najtańszych usług, a o upewnienie się, jak wygląda kwestia płatności. Niektórzy prawnicy z góry ustalają konkretną stawkę i się jej trzymają. W innych kancelariach kwoty są dosyć ruchome, a klienci muszą dodatkowo płacić za sporządzanie pism czy też za każdą sprawę sądową, która się odbędzie. Im więcej spraw będzie w danym postępowaniu, tym więcej trzeba będzie zapłacić prawnikowi, który będzie reprezentował nas przed sądem.

Niekoniecznie prawnik z naszej okolicy

W dzisiejszych czasach usługi kancelarii prawnych, podobnie jak wielu innych firm, prężnie rozwijają się w wirtualnej przestrzeni. Porady online to doskonałe rozwiązanie dla osób, które w swojej okolicy nie mogą znaleźć dobrego specjalisty w konkretnej tematyce. Z porad online możemy korzystać także wtedy, gdy zależy nam na czasie i chcemy szybko rozwiać wątpliwości czy uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Oczywiście, warto również sprawdzać opinie na temat wybranych kancelarii. Zdanie dotychczasowych klientów jest jak najbardziej miarodajne i może być dobrym drogowskazem w czasie szukania dobrego i sprawdzonego prawnika. W poszukiwaniu rzetelnej kancelarii prawnej warto zajrzeć na https://harat-pokrzywnicki.pl/. Wysoki poziom usług, wieloletnie doświadczenie i pełen profesjonalizm to gwarancja, że każdy klient będzie zadowolony z jakości współpracy.

spacer

Odpowiedz