sailing-boat-sail-holiday-holidays-144249

Zawody marynistyczne – jak wygląda komunikacja pomiędzy rywalami?

Żeglarstwo jest nie tylko świetną formą rekreacji i wypoczynku na wodzie i na świeżym powietrzu, ale również okazją do sprawdzenia się w różnego rodzaju zawodach i regatach. Podczas gdy jedni żeglarze wolą spokojny wypoczynek pod żaglami, inni poszukują adrenaliny, której dostarcza rywalizacja sportowa.

Regaty to dobra okazja do sprawdzenia własnych umiejętności oraz do rywalizacji z innymi zawodnikami. Bez względu na to, jak długo mamy patent żeglarski i jakie są nasze umiejętności, z pewnością bez problemu znajdziemy zwody czy regaty, które będą odpowiadały naszym umiejętnościom. W sezonie żeglarskim sporo jest regat zarówno na jeziorach, jak i na morzu. Jest więc z czego wybierać. Oczywiście, zawsze warto decydować się jedynie na takie regaty, do których mamy odpowiednie przygotowanie. Jeśli pływamy jedynie amatorsko, nie porywajmy się na zawody dla prawdziwych wilków morskich.

Dobre przygotowanie to klucz do sukcesu

Aby pływać w regatach, warto dobrze się do nich przygotować zarówno pod względem umiejętności, jak i sprzętu. Podczas gdy niektóre zawody wymagają od uczestników własnych łódek i sprzętu, są też i takie regaty, gdzie organizator zapewnia praktycznie wszystko. Trzeba jednak pamiętać, że start w większości regat jest płatny, trzeba uiścić wpisowe, aby w ogóle znaleźć się na liście uczestników. Rywalizacja na jeziorach czy morzach jest więc atrakcją, którą trzeba najczęściej sfinansować sobie z własnej kieszeni. Jednak w razie wygranej z pewnością nagrody i ich wartość zrekompensują nam choć w części wydatki poniesione na przygotowania do regat. A te mogą być dosyć spore. Poza wpisowym, musimy zadbać także o odzież żeglarską, a także o sprzęt, który przydaje się na morzu czy na jeziorze. Warto stawiać przede wszystkim na urządzenia najwyższej jakości, które są sprawne, niezawodne i bezproblemowe w użytkowaniu bez względu na pogodę i warunki atmosferyczne.

Interkomy na wodzie

W przypadku, gdy chcemy sprawnie porozumiewać się z innymi uczestnikami regat, czyli z naszymi rywalami, dobrym rozwiązaniem mogą być interkomy, które sprawdzają się nie tylko w pomieszczeniach, ale również w trakcie imprez plenerowych. Interkomy najlepiej sprawdzają się w porcie przed wypłynięciem, gdy wszystkie załogi czekają na sygnał startowy. Na dużych imprezach plenerowych interkomy na event są o wiele lepszym i bardziej sprawdzonym rozwiązaniem niż zwykłe telefony. Te ostatnie w przypadku regat i innych imprez wodnych zupełnie się nie sprawdzają. Po pierwsze, są trudne w użytkowaniu w sytuacji, gdy w każdej chwili mogą wypaść do wody. A po drugie, bardzo często na dużych akwenach nie ma zasięgu, telefon staje się więc w takich warunkach urządzeniem całkowicie bezużytecznym. Jeśli wiec poszukujemy sprawdzonej komunikacji w takich ekstremalnych warunkach, warto szukać czegoś lepszego technologicznie i bardziej wytrzymałego niż telefony.

spacer

Odpowiedz