automobile-1851272_1280

Zaznajomiony z prywatną praktyką jazdy? Kilka wskazówek.

Praktyka czyni mistrza! Bardziej prawdopodobne jest, że zdasz egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem, jeśli zdobędziesz dodatkowe godziny nauki jazdy we własnym samochodzie, albo zdecydujesz się na symulator jazdy samochodem Lublin. Jazda w różnych warunkach pogodowych i oświetleniowych na dobrej mieszance różnych rodzajów dróg uzupełni Twoje lekcje jazdy i pomoże Ci rozwinąć umiejętności jazdy.

Jak w pełni wykorzystać swoją praktykę jazdy?

Wybierz członka rodziny, który czuje się swobodnie siedząc z Tobą. Nerwowi kierowcy nie są najlepszymi ludźmi, którzy pomogą Ci ćwiczyć. Zaplanuj odpowiednie trasy przed rozpoczęciem praktyki jazdy. Zacznij od jazdy w obszarach, z którymi oboje jesteście zaznajomieni.

Zdecyduj, co zamierzasz ćwiczyć. Zacznij od krótkich i skoncentrowanych 20-minutowych sesji, a następnie stopniowo je rozbudowuj. Zawsze jeździj w przemyślany sposób, a wyrobisz w sobie dobre nawyki na całe życie.

Ustal wcześniej rolę kierowców nadzorujących – na przykład mogą zgodzić się na milczenie podczas jazdy i interweniować tylko wtedy, gdy istnieje ryzyko, z którym nie radzisz sobie skutecznie.

Zaplanuj, jak poradzisz sobie z problemami

Krzyk nigdy nie jest dobrym pomysłem! Zamiast tego najpierw znajdź bezpieczne miejsce, w którym możesz się zatrzymać. Następnie porozmawiaj o tym, co się właśnie wydarzyło i jak można było inaczej zareagować.

Uzgodnij, jak radzić sobie ze sprzecznymi opiniami

Może się zdarzyć, że instruktor przeszkolił Cię w jeden sposób, a Twój nadzorujący kierowca robi rzeczy inaczej. Dobrym tego przykładem są zmiany biegów. Twój instruktor jazdy nauczy Cię nowoczesnych najlepszych praktyk, ale pamiętaj, że te metody mogły się zmienić od czasu, gdy nadzorujący kierowca zdał egzamin.

Unikaj rozpraszania się!

Musisz być w stanie się skoncentrować. Wypełnianie samochodu członkami rodziny nie jest dobrym pomysłem — wszyscy słyszeliśmy o kierowcach na tylnych siedzeniach. Pomoże wyłączenie radia, a przynajmniej ściszenie go.

Jazda po kłótni nigdy nie jest dobrym pomysłem

Nawet dla najbardziej doświadczonych kierowców koncentracja i ocena sytuacji znikają po kłótni. Jeśli poczujesz się zdenerwowany podczas jazdy, znajdź bezpieczne miejsce, w którym możesz się zatrzymać i zrobić sobie przerwę.

I na koniec dodatkowa wskazówka!

Zanim zorganizujesz swoją prywatną praktykę jazdy, musisz pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Poniższe zasady są wymogami prawnymi, których należy przestrzegać — nie rozpoczynaj swojej kariery kierowcy z przeszłość kryminalną!

Twój instruktor jazdy poinformuje Cię, kiedy jesteś gotowy do rozpoczęcia prywatnej nauki jazdy. Na tym etapie nie będziesz już potrzebować instruktora, aby omówił z Tobą każdą umiejętność prowadzenia pojazdu, a będziesz czuł się pewnie panując nad pojazdem.

Czy masz jakieś inne wskazówki dotyczące bezpiecznej prywatnej praktyki jazdy? Chcielibyśmy usłyszeć o twoich doświadczeniach w komentarzach poniżej. Podziel się z nami tymi mądrościami i pomóż innym, przyszłym kierowcom.

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Zaznajomiony z prywatną praktyką jazdy? Kilka wskazówek.

Odpowiedz