seashell-2821388_640

Żeglarskie ozdoby do pokoju dziecięcego – co dla chłopca i dziewczynki?

Jak urządzić pokój dziecka, by czuło się w nim dobrze? Z takim dylematem mierzą się zwykle rodzice. Rozwiązaniem może okazać się styl marynistyczny – który sprawdzi się nie tylko w przypadku chłopców, ale również dziewczynek. Wszystko dlatego, że w stylu marynistycznym dominującą barwą jest niebieski, uznawany za neutralny kolor, który pasuje do każdej płci. W praktyce oznacza to, że pokój w stylu żeglarskim może mieć i chłopiec i dziewczynka. Jakie zatem ozdoby powinny się znaleźć w pokoju urządzonym na styl żeglarski?

Jakie meble do pokoju małego żeglarza?

W aranżacji wnętrz sprawdza się zwykle jedna zasada – należy zachować umiar. Pod żadnym pozorem nie wolno przesadzać z dekoracjami, bo można uzyskać kiczowaty efekt, a tego chyba byśmy nie chcieli. Jeśli zdecydujemy się na umieszczenie motywów marynistycznych na ścianach, to meble powinny być już w neutralnych barwach. Z kolei, jeśli to meble będą główną dekoracją, to ściany powinny być stonowane. W marynistycznym pokoju dziewczynki, jak również chłopca sprawdzą się białe, drewniane meble. Jego najważniejszym elementem może zostać łóżko. Istnieją firmy meblarskie, u których można zamówić łóżko w kształcie statku lub łodzi, z dziobek i rufą.

Biało-niebieskie pasy

I znów mamy Wam do zaproponowania uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w pokoju chłopca i dziewczynki. Kwintesencją stylu żeglarskiego są biało-niebieskie pasy, więc tutaj również nie może ich zabraknąć. Gdzie je umieścić? Świetnie sprawdzą się na jednej ze ścian. Jednak nic nie stoi też na przeszkodzie, by pasy występowały na zasłonkach lub stanowiły narzutę łóżka.

Jakie dekoracje dla dziewczynki, a jakie dla chłopca?

Chyba zgodzicie się ze mną, że dopełnieniem każdej aranżacji są dobrze dobrane dodatki. Urządzając pokój żeglarza dla swojego dziecka, można przebierać w różnego typu akcesoriach, które nawiązują do nadmorskiego otoczenia. Czy jednak takie same rozwiązania sprawdzą się i u dziewczynki i u chłopca? Otóż nie, dlatego, zanim zaczniemy kupować, upewnijmy się, czy wybrane akcesoria, przypadną do gustu dziecku. Co w takim razie wybrać? W pokoju chłopca nie powinno zabraknąć modeli statków, sterów, kół ratunkowych, czy kotwic. Jeśli chodzi o dziewczynki to tutaj lepiej postawić na muszle, rozgwiazdy, syrenki czy latarnie morskie. Z pewnością potrzebne artykuły będzie w stanie zapewnić nam Hurtownia dekoracji Czakos.pl. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by pokusić się też o inne dekoracje. Niektóre z nich można wykonać samodzielnie. Hurtownia Czakos oferuje nie tylko gotowe dekoracje, ale również asortyment, który można wykorzystać do stworzenia własnych dekoracji. Przykładowo można stworzyć klosz na lampę, który po rozświetleniu zamieni sufit w rozgwieżdżone niebo. Nie zapominajmy, że oświetlenie stanowi również ważny aspekt całej dekoracji, więc musi być w jakiś sposób połączone z pozostałymi ozdobami. W designerskich sklepach dostępne są również lampki w kształcie latarenek lub kotwić, ich również nie może zabraknąć ani w pokoju dziewczynki, ani chłopca.

spacer

Odpowiedz