exercise-4607682_640

Żeglarstwo po sezonie – czym zajmują się sportowcy kiedy nie ćwiczą?

Żeglarstwo jest aktywnością, na którą z roku na rok decyduje się coraz więcej osób. Nic w tym dziwnego, żeglowanie daje możliwość obcowania z przyrodą, jest sporą dawką adrenaliny, pozwala spędzić ciekawie czas, a przy tym bić wiele rekordów. Podczas gdy jedne osoby wolą spędzać czas na żaglówce rekreacyjnie, inne decydują się na startowanie w regatach i udział w różnego rodzaju zawodach. Jedni i drudzy powinni zadbać nie tylko o szlifowanie umiejętności, ale również o kondycję fizyczną.

Choć żeglarstwo wydaje się sportem, w którym ważniejsze są umiejętności od kondycji fizycznej, w rzeczywistości jest nieco inaczej. Osoby, które aktywnie uprawiają żeglarstwo muszą być bardzo silne, mieć duże zdolności manualne, a także sporą wytrwałość w trudnych warunkach atmosferycznych. Konieczna jest stuprocentowa sprawność i doskonała kondycja, nad którą warto pracować zarówno latem, jak i zimą. Żeglarze w naszym kraju nie mają możliwości cieszenia się swoim sportem przez cały rok. W sezonie jesienno-zimowym mogą natomiast dbać o swoją kondycję na siłowni czy w klubach fitness. Warto o tym pamiętać, bo żeglarze, którzy nie ćwiczą po sezonie, maja w kolejnym sezonie duże problemy z powrotem do pełnej sprawności i wydajności.

Wybierz się na dobrą siłownię

Wiadomości sportoweŻeglarze, którzy chcą być w doskonałej kondycji, powinni znaleźć gdzieś w pobliżu swojego miejsca zamieszkania dobrą i świetnie wyposażoną siłownię. To dobre miejsce, w którym można popracować nad kondycją, mięśniami, a także nad szczupłą sylwetką. Warto zwracać uwagę na jakość znajdujących się na siłowni sprzętów, które powinny pochodzić od dobrych i renomowanych producentów. W ofercie kettlerpolska.pl można znaleźć wysokiej jakości sprzęty, które z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Nowoczesne, dobrej jakości sprzęty można również kupić sobie na własny użytek i wyposażyć sobie siłownię we własnym domu.

Naprawa sprzętu, renowacja uszkodzeń

Po sezonie żeglarze nie tylko dbają o swoją kondycję, ale również zajmują się naprawą wszelkich uszkodzeń, usterek czy zniszczeń, które pojawiły się na łódce w sezonie. Żaglówkę po zakończeniu sezonu najczęściej wyciąga się z wody, dzięki czemu można zauważyć wszelkie uszkodzenia czy usterki, do których nie ma dostępu, gdy łódka znajduje się na wodzie. Warto więc wykorzystać sezon zimowy do naprawy usterek w kadłubie, ale również wielu innych uszkodzeń sprzętu, wyposażenia, żagli. Łódka, która w sezonie jest mocno i intensywnie eksploatowana, najczęściej po zakończeniu sezonu żeglarskiego wymaga sporo pracy. Można więc sobie zaplanować działania nawet na całą zimę. Warto też pomyśleć o rożnych dodatkowych elementach wyposażenia, które przydadzą się na łodzi i dobrym pomysłem byłoby ich zamontowanie. W sezonie zimowym dobrze jest również wybrać się na różne targi żeglarskie czy inne imprezy tematyczne, w trakcie których można znaleźć sporo żeglarskich inspiracji.

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Żeglarstwo po sezonie – czym zajmują się sportowcy kiedy nie ćwiczą?

  1. Bogdan

    W poszukiwaniu dobrych i sprawdzonych wzorników albo próbników, warto sprawdzić ofertę Japi Szczecin. Firma oferuje cały szereg rozwiązań, które są przydatne w sprzedaży materiałów budowlanych i wykończeniowych. Wszystkie oferowane wzorniki, bez względu na rodzaj materiałów i technologię wykonania, ułatwiają wybór odpowiedniej kolorystyki czy faktury, co wpływa na lepsze prosperowanie firmy.

Odpowiedz