statki paint

Zejdź na ląd i chwyć za pistolet do pantballa!

Pistolety do paintballa, zwane również markerami, mogą zapewnić świetną zabawę. Nic nie przebije sobotniej gry w paintball z przyjaciółmi. Granie w gierki na jachcie to świetna zabawa, ale zaufaj nam, gdy powiemy, że 10 razy więcej zabawy sprawia, gdy wychodzi się na zewnątrz i gra naprawdę.

Jednak markery mogą być dość zastraszające dla początkujących. Są głośną, złożoną bronią i jeśli nigdy wcześniej jej nie używałeś, możesz nie wiedzieć od czego zacząć.

Nie martw się jednak, ponieważ zapewniamy Ci kilka wskazówek, które jasno wytłumaczą jak się zachowywać mając w swojej ręce po praz pierwszy pistolet do paintballa. Chociaż markery mogą wyglądać i brzmieć zastraszająco, w rzeczywistości można się łatwo nauczyć tego, jak bezpiecznie ich używać. Dlatego nasz cel w tym artykule jest dość prosty: naucz się podstaw pistoletu do paintballa, aby następnym razem, gdy zostaniesz zaproszony do gry ze znajomymi, poczujesz się swobodnie i pewnie, wybierzesz pistolety do paintballa dla siebie i zmalujesz konkurencję!

Sprzęt do paintballa a kwestia bezpieczeństwa

Paintball nie jest niebezpiecznym sportem, o ile wszyscy traktują bezpieczeństwo priorytetowo i wiedzą, jak bezpiecznie je uprawiać. Tak, wypadki mogą się zdarzyć. Ale najczęstsze obrażenia, które widzimy na polu do paintballa, nie są spowodowane przez pistolet. Najczęstszą kontuzją podczas gry w paintball są prawdopodobnie… skręcone kostki!

Na razie chcemy po prostu omówić pokrywy luf. Pokrywy lufy, zwane także czasami tulejami, są po prostu pokrywkami zakrywającymi koniec lufy markerów, aby zapobiec wystrzeleniu błędnego pocisku, gdy marker nie jest przeznaczony do użycia. Pokrywa lufy powinna zawsze znajdować się na lufie, gdy nie zamierzasz jej używać.

Dostępne są również korki lufowe, ale zalecamy trzymanie się od nich z daleka. Są podatne na wypadanie z lufy i dlatego nie są prawie skuteczne jako zwykłe przykrycie lufy. Większość komercyjnych aren do paintballa nie wpuszcza cię do gry, jeśli twój marker nie ma osłony lufy, więc jest to niezbędny element wyposażenia. Jest to niezbędne nie tylko, abyś mógł dostać się na boisko, ale co ważniejsze, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim innym.

Jak działa pistolet paintballowy?

Czy zgodziłbyś się, że pistolety do paintballa i broń palna wyglądają bardzo podobnie? Oba mają lufę, spust i obaj wystrzeliwują pocisk z lufy z dużą prędkością. Mogą więc wyglądać podobnie, ale czy to oznacza, że działają w ten sam sposób?

Nawet jeśli tak naprawdę nigdy nie strzelałeś z broni palnej, wszyscy widzieliśmy filmy i wiemy, jak strzelać z broni palnej (pociągnij za spust), ale czy wiesz, co musi się wydarzyć wewnątrz broni, aby ta runda mogła wyjść z beczka? Istnieje wiele różnych rodzajów broni palnej, ale wszystkie działają na tych samych podstawowych zasadach.

Po pierwsze, cały proces wystrzeliwania rozpoczyna się po pociągnięciu za spust. Pociągnięcie za spust powoduje wtedy, że pocisk trafi w podkład, który następnie zapali proch i spowoduje nagły, ogromny nacisk. Ten wzrost ciśnienia wystrzeliwuje pocisk w dół i z lufy. To cały proces strzelania z broni palnej.

I zgadnij co? Pistolety do paintballa wykonują dokładnie ten sam proces. Ale zamiast wystrzeliwania sworznia z prochu i działania jako katalizator, sprężone powietrze jest używane do wypuszczania kulki na zewnątrz lufy, a Twoim zadaniem jest po prostu to dobrze (i bezpiecznie) wycelować!

spacer

Odpowiedz