osman-rana-Oi1fJwi35oI-unsplash

Zimowanie łodzi – co zrobić kiedy nie posiadamy własnego garażu?

Posiadanie własnej łodzi to możliwość spędzania wakacji na wodzie, korzystania ze sprzętu za każdym razem, gdy mamy na to ochotę, a także w różnych miejscach. Trzeba jednak mieć świadomość, że sezon żeglarski w naszych warunkach klimatycznych jest dosyć krótki. Większą część roku łodzie spędzają na brzegu w garażach, hangarach lub w innych miejscach, w których są właściwie zabezpieczone przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi w zimie.

Łodzie w czasie zimy nie powinny zostawać w wodzie. W czasie, gdy jezioro czy inny akwen skuwa się lodem, może on powodować spore uszkodzenia w kadłubie. Warto więc po zakończeniu sezonu łódkę wyciągnąć, poddać konserwacji, a następnie umieścić w garażu, hangarze czy w innym miejscu pod dachem. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż trzymanie łodzi na otwartym powietrzu, a jedynie przykrycie brezentem czy innym rodzajem plandeki. Jeśli nie dysponujemy własnym garażem ani innym miejscem, gdzie można przechować łódź w sezonie zimowym, warto szukać opcji wynajmu tego rodzaju przestrzeni. Wybór tego rodzaju ofert jest całkiem spory, każdy właściciel jednostki pływającej powinien więc dosyć szybko i sprawnie znaleźć miejscówkę odpowiadającą jego oczekiwaniom, wymaganiom, a także możliwościom finansowym.

Gdzie szukać miejsca na zimowanie łódki

Najlepszym rozwiązaniem są miejscowości typowo żeglarskie, które w sezonie wiosenno-letnim tętnią życiem, a w sezonie zimowym mieszkańcy starają się zarabiać w inny sposób. Wiele osób, które posiadają kawałek ziemi nad jeziorami czy nad morzem, buduje na nim hangary czy garaże, w których można przechowywać łódki i inne jednostki pływające. Podobnie jak mieszkania do wynajęcia Giżycko, tak i miejsca do przechowania łódki w Giżycku i innych miejscowościach żeglarskich można bez problemu znaleźć w sieci. Szczególnie po sezonie żeglarskim aż się roi od ogłoszeń dotyczących miejsc postojowych dla łodzi. Jeśli chcemy mieć pewność, że nasza łódka będzie w bezpiecznym i sprawdzonym miejscu, warto szukać dla niej zimowania z odpowiednim wyprzedzeniem. Na ostatnią chwilę może być bowiem problem z brakiem miejsc. Łódek z roku na rok jest coraz więcej, a ich właściciele nawet na kilka miesięcy przed zimowaniem łodzi szukają dobrego miejsca na wynajem.

Dobra umowa długoterminowa

Jeśli szukamy dla naszej łodzi miejsca nie tylko na jeden sezon zimowy, ale zdecydowanie na dłużej, warto podpisać z właścicielem hangaru czy magazynu umowę długoterminową. To dobre i wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba będzie każdej jesieni szukać nowego miejsca do przechowywania łodzi. Co więcej, w pomieszczeniu, w którym znajdować się będzie łódka, można również trzymać wiele innych sprzętów, urządzenia i akcesoria żeglarskie, części zamienne i te elementy, które na co dzień nie znajdują się na łodzi. Dzięki temu będziemy mieć nie tylko idealne miejsce do trzymania łodzi w zimie, ale również bazę do wykonywania wszelkich prac konserwacyjnych, napraw i remontów.

spacer

Odpowiedz