pexels-karolina-grabowska-4968654

Zjawisko kredytowe – pożyczki pod zastaw czy osobiste?

Nasi pradziadkowie zawsze opowiadali się za życiem bez pożyczek. Całkiem słusznie, w średniowieczu nie było banków poza właścicielami ziemskimi. Czasy się zmieniły od tego czasu systemy bankowe przekształciły się w zorganizowany sektor i w tej szybko rozwijającej się gospodarce zaciąganie kredytów stało się bardzo powszechnym zjawiskiem.

Chociaż podstawy wymagań finansowych nie zmieniły się zbytnio z biegiem czasu, może to wynikać z różnych sytuacji, takich jak ślub w rodzinie, ekspansja firmy, edukacja dzieci itp. Na szczęście nie musisz iść do właściciela, aby uzyskać wsparcie finansowe, ale możesz dokonać wyboru pomiędzy:

  • Pożyczka pod zastaw nieruchomości
  • Pożyczka osobista

Każda ma swoje wady i zalety, a na podstawie poniższej oceny możesz odebrać wariant, który najbardziej Ci odpowiada. Możesz nawet dojść do wniosku, czy warto wziąć pożyczkę? Może twój pradziadek miał rację!

Co to jest pożyczka pod zastaw nieruchomości i pożyczka osobista?

Pożyczka pod zastaw nieruchomości, jak sama nazwa wskazuje, jest pożyczką wypłacaną pod zastaw nieruchomości mieszkalnej lub komercyjnej. To pożyczka zabezpieczona sankcjonowana pod zastaw majątku nieruchomego, takiego jak Twoja nieruchomość, stąd możliwość uzyskania większej kwoty pożyczki jest większa.

Pożyczki Osobiste to z kolei pożyczka niezabezpieczona, wypłacana przez bank bez zabezpieczenia lub hipoteki gruntu/nieruchomości jako zabezpieczenia. Ponieważ ta jest pożyczką niezabezpieczoną, sankcjonowana kwota może być niższa niż pożyczka pod zastaw godna uwagi, dlatego pożyczki osobiste są zwykle zaciągane na mniejsze wymagania finansowe w porównaniu spod zastaw.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości a pożyczki osobiste

Pilność otrzymania kwoty wypłaty w dużej mierze zależy od celu, na jaki kredyt jest przeznaczony. Pożyczka osobista jest przetwarzana szybciej niż pożyczka pod zastaw nieruchomości- ponieważ proces oceny kredytowej jest szybszy, przy minimalnych krokach. Z drugiej strony pod zastaw trwa dłużej, ponieważ proces oceny przechodzi przez dogłębną analizę i legalność nieruchomości, która ma być obciążona hipoteką przed zatwierdzeniem kredytu.

Pożyczka osobista jest bardzo odpowiednia dla osób poszukujących szybkiej pożyczki, ponieważ proces nie jest tak długi, jak pożyczka pod zastaw nieruchomości. Większość pożyczek osobistych w dzisiejszych czasach jest również wstępnie zatwierdzona i może potrwać około 7 dni, zanim kwota zostanie wypłacona. W przypadku pożyczki osobistej kwota pożyczki nie jest wypłacana pod zastaw lub majątek. Zamiast tego ocena wniosku opiera się wyłącznie na stałym miesięcznym dochodzie i średniej zdolności kredytowej,

Pożyczka pod zastaw wręcz przeciwnie nie jest odpowiedni dla osób poszukujących szybkich pożyczek. Cały proces może potrwać od 15 do 30 dni subiektywnie z różnych względów technicznych, ponieważ „pożyczka pod zastaw nieruchomości” jest nabywana poprzez zastaw nieruchomości, pożyczkodawca musi zweryfikować autentyczność dokumentów złożonych przez pożyczkobiorcę przed udzieleniem pożyczki aprobata.

spacer

Odpowiedz