pneumatics-2147364_1280

Złączki pneumatyczne – różne rozwiązania do wyboru!

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy używasz najlepszych złączek lub przewodów pneumatycznych do rodzaju sprzętu pneumatycznego, który masz w swoim warsztacie? Złączki złączkom nierówne. Niektóre są lepsze w niektórych zadaniach niż inne. Możesz nawet używać rozwiązań wykonanych z gorszego materiału, które nie wytrzymają nadużyć, jakich doświadcza twój konkretny przypadek. Rozważ poniższą listę przykładów złączek pneumatycznych. Skorzystaj z okazji i zmodernizuj swój sprzęt już dziś.

Złączki ze stali nierdzewnej

Wszystko na kształtkach należących do tej kategorii powinno być wykonane ze stali nierdzewnej, z wyjątkiem uszczelki. Dzięki temu takie rozwiązanie nadaje się do użytku z parą. Nadają się też do użytku z dowolnym z następujących materiałów rurowych. Niezależnie od tego, czy wolisz rozmiary metryczne, czy zwyczajowe – znajdzie się coś odpowiedniego. Poza tym takie złącze pneumatyczne są często bardziej kompaktowe i lżejsze niż inne łączniki – mogą obsługiwać szerszą gamę konfiguracji i rozmiarów rur. Być może najlepsze jest to, że łączniki tego rodzaju często są wyposażone w technologię, która ułatwia ich mocowanie i zdejmowanie z innych komponentów. Już nigdy nie będziesz musiał ryzykować zepsucia dopasowania przez użycie zbyt dużej siły, gdy na nie postawisz.

Złączki antystatyczne

Wrażliwy sprzęt elektroniczny i materiały niebezpieczne są obecnie obecne w prawie każdej branży. Okucia antystatyczne a jednym dotknięciem oferują taką samą łatwość użytkowania, jak inne konstrukcje za jednym dotknięciem, ale nie generują dużo ładunków statycznych. Żywica przewodząca jest używana zarówno do konstrukcji korpusu, jak i uszczelnień tych złączek, a także rur, które z nimi współpracują. Wszystkie komponenty z tej kategorii są trudnopalne, co jest doskonałą wiadomością, ponieważ wiele osób potrzebujących komponentów antystatycznych zarządza obiektami, w których pracują występują materiały palne.

Sterowanie przepływem pod kątem prostym z wbudowanymi łącznikami

W końcu i tak będziesz musiał zainstalować elementy sterujące przepływem, więc dlaczego nie zrobisz tego z wbudowanymi łącznikami jednodotykowymi? Eliminuje to wszelkie domysły związane ze znalezieniem konkretnych łączników i dopasowaniem ich do kontroli przepływu. Po prostu zdobądź niektóre z tych elementów i przymocuj je do odpowiednich obszarów obwodu powietrza. To naprawdę takie proste! Technicy mogą z łatwością obracać korpusy tych jednostek, co znacznie ułatwia montaż. Są dostępne w różnych rozmiarach – są również opcje metryczne dla osób korzystających ze sprzętu międzynarodowego.

Tradycyjne złączki pneumatyczne

Niektórzy inżynierowie mogą powiedzieć, że jeśli chodzi o technologię pneumatyczną, z klasyką nie można zadzierać. Takie klasyki ponieważ istnieją już od jakiegoś czasu, miały czas na opracowanie niezliczonych poprawek dostosowanych do Twoich potrzeb biznesowych. W rezultacie są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów i stylów. Możesz nawet znaleźć złączki w dość pokaźnej kolekcji typów gwintów, co jest świetną wiadomością dla każdego, kto naprawia lub modernizuje specjalny obwód powietrza.

spacer

Odpowiedz