shipwreck-2096945_640

Złomujemy starą łódź – gdzie szukać pomocy?

Stara i zniszczona łódź najczęściej straszy jedynie swoim wyglądem i zabiera miejsce w hangarze albo na przystani. Warto więc zrobić z nią porządek i jak najszybciej odwieść ją na złom. Dzięki temu zwolni nam się miejsce, a przy tym zyskamy nieco gotówki, jaka skup złomu wypłaci nam za naszą łódkę.

Łodzie, które nie są zadbane i konserwowane z dbaniem o najdrobniejsze szczegóły, z biegiem czasu zaczynają rdzewieć, ich poszycie pęka, niszczy się, a elementy drewniane, które nie są zabezpieczone przed działaniem wody, zaczynają butwieć, próchnieć i tracić swój wygląd. Praktycznie na każdej przystani czy w porcie można zobaczyć takie opuszczone łodzie, które czasy świetności mają już dawno za sobą. Najczęściej są już one nie do uratowania i jedynym rozwiązaniem jest oddać je na złom. Jeśli zostawimy je na lądzie, nadal będą straszyć oczy. Jeśli natomiast łódka pozostanie na wodzie, jest duże prawdopodobieństwo, że prędzej czy później pójdzie na dno. Lepiej jest uniknąć kłopotów z tym związanych i od razu zawieźć łódź do punktu skupu. Gdy łódka utonie, może się okazać, że zarządca portu czy przystani nakaże nam jej wyciągnięcie. A to z pewnością wpędzi nas w dodatkowe koszty związane z jej wyciąganiem, a następnie odwiezieniem na złomowisko.

Gdzie złomować łodzie?

Łódź można zezłomować praktycznie w każdym punkcie skupu, który przyjmuje inne pojazdy. Profesjonalny skup aut szczecin to dobre rozwiązanie dla mieszkańców Szczecina i okolic, którzy chcą szybko pozbyć się niepotrzebnego pojazdu czy łodzi. Jeśli złomujemy łódź, warto wiedzieć, że nie wszystkie jednostki pływające nadają się na złom. Najlepiej, aby były one wykonane z największej ilości metalu. W przypadku jachtów drewnianych czy łodzi kabinowych wykonanych z różnych tworzyw sztucznych, złomowanie może być niekoniecznie opłacalne. Zdarza się, że koszty dowiezienia łodzi na złomowisko są wyższe niż kwoty, jakie otrzymamy za złomowanie. Jeśli już decydujemy się na złomowanie, warto wywieźć łódź do najbliższego możliwego punktu skupu.

Nie zawsze trzeba złomować

Stare, nawet zniszczone łodzie, często mogą służyć jako ciekawe dekoracje czy rzeźby w ośrodkach turystycznych i centrach sportów wodnych. Czasem wystarczy taką starą i trochę pordzewiałą łódź odmalować i postawić w widocznym miejscu. Dzięki temu zyska drugie życie, a nie skończy na złomowisku. Takie rozwiązanie to dobra opcja, jeśli mamy ciekawą łódkę o fajnej linii i efektownej budowie. W przypadku zwykłych łódek rybackich czy starych kajaków, ich wartość dekoracyjna jest raczej znikoma. Wtedy lepiej jest je usunąć z widoku. Pamiętajmy jednak, by niektóre łodzie po prostu zostawić, gdyż mają sporą wartość nie tylko dekoracyjną, ale też historyczną. Jeśli mamy odpowiednie miejsce i nieco czasu na odrestaurowanie łódki od zewnątrz, warto dać jej takie drugie życie.

spacer

Odpowiedz