banana-flower-3173137_960_720

Jak dbać o rośliny tropikalne w pomieszczeniach?

Wbrew powszechnemu przekonaniu odtworzenie warunków, jakich potrzebuje tropikalna roślina, aby rosnąć w Twoim domu, nie jest aż tak skomplikowane. Prawdą jest, że niektóre rośliny egzotyczne sklep wymagają nadmiernych poziomów wilgotności i stałej uwagi, jeśli chodzi o wilgotność gleby, ale nic z tego nie jest niemożliwe, jeśli wiesz, jak pokonać ograniczenia. Zebraliśmy nasze ulubione tropikalne rośliny i wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby były szczęśliwe: światło, woda, wilgotność, nawozy i przycinanie.

Jak dbać o rośliny tropikalne w pomieszczeniach?

Kluczem do pomocy roślinom tropikalnym w rozwoju w Twoim domu jest odtworzenie warunków, które miałyby miejsce, gdyby znajdowały się w ich naturalnym środowisku. Światło i woda są kluczowe, jeśli chodzi o rośliny tropikalne i drobne szczegóły dotyczące tego, jak często i ile zależy od jednej rośliny do drugiej

Jak często należy podlewać tropikalne rośliny domowe?

Po raz kolejny odpowiedź na to pytanie zależy od czynników, takich jak sezon, o którym mowa. Latem chcesz podlewać rośliny tropikalne mniej więcej raz w tygodniu. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że te rośliny kochają wilgoć, ponieważ jest ona częścią ich naturalnego środowiska, co oznacza, że podlewanie może nie zawsze wystarczyć. Musisz zapewnić im wysoki poziom wilgotności latem.

Czy rośliny tropikalne lubią miejsca pełne słońce?

Zależy to od rodzaju rośliny tropikalnej, o której mówimy. Jeśli chcesz bezpiecznego rozwiązania – damy Ci ogólną odpowiedź na to pytanie: w swoim naturalnym środowisku tropikalne rośliny często rosną w cieniu drzew, co oznacza, że nawet uprawiane w pomieszczeniach mogą nadal rozwijać się w zacienionych zakątkach domu. Tropikalne rośliny domowe nie wymagają dużo światła, a to, na co naprawdę powinieneś zwrócić uwagę, to regularne podlewanie gleby i dbanie o jak wysoki poziom wilgotności.

Które rośliny domowe tolerują miejsca pełne słońce?

Podczas gdy większość roślin doniczkowych może przystosować się do warunków życia w pomieszczeniach i nie wymaga pełnego nasłonecznienia (w rzeczywistości umieszczenie niektórych roślin na słońcu może spowodować przypalenie liści), istnieje kilka roślin domowych, które tolerują ekspozycję na słońce. Należą do nich hibiskus, jaśmin, krotony, pelargonie i inne.

Typowe problemy z pielęgnacją tropikalnych roślin doniczkowych

Każda odmiana rośliny potrzebuje określonego zestawu warunków wewnętrznych, aby się rozwijać. Nawet jeśli zasady pielęgnacji uwzględniają potrzeby każdego gatunku roślin, eksperci zidentyfikowali szereg problemów, które mogą wystąpić podczas próby uprawy rośliny tropikalnej w pomieszczeniu, a większość z nich jest konsekwencją niewłaściwej pielęgnacji. Roślina powie ci, kiedy jest z nią coś nie tak, wiele roślin robi to, albo zmieniając kolory, albo upuszczając liście. Jeśli zauważysz, że twoja roślina tropikalna ma liście, które żółkną lub brązowieją, zwykle oznacza to, że roślina nie ma wilgoci lub nie jest odpowiednio podlewana.

spacer

Odpowiedz