dark-5060234_1280

Co robić, gdy soczewki okularów parują?

Czy Twoje okulary narażają Cię na niebezpieczeństwo? Jeśli chodzi o wilgotne, mgliste sytuacje, Twoje okulary mogą stanowić zagrożenie. Ci, którzy noszą okulary Bródno, są zbyt zaznajomieni z denerwującą kondensacją, która wydaje się natychmiast przejmować widzenie, gdy soczewki zaparowują podczas prostych, typowych czynności, takich jak popijanie kawy lub gotowanie wody.

Ale oprócz frustracji, zamglone okulary są również potencjalnie niebezpieczne – szczególnie dla tych, którzy obsługują ciężkie maszyny, udzielają pierwszej pomocy w sytuacjach awaryjnych i tych, którzy pracują w pracach, które wymagają ciągłego widzenia. Na szczęście istnieje skuteczne rozwiązanie, które pomoże czterookim pozostać wolnym od mgły.

Jest kilka czynników, które mogą prowadzić do parowania okularów — czasem jest to po prostu wysoka wilgotność, a innym razem pot i wilgoć jakie towarzyszą większemu wysiłkowi czy aktywności fizycznej. Takie powody również mogą również powodować zamglenie soczewek. Koniec końców okulary za mgłą mogą być też z powodu wilgoci w powietrzu, która z lubością kondensuje się na zimnej powierzchni soczewek.

Typowe sytuacje prowadzące do zamglonych okularów

Zaparowane okulary mogą wystąpić podczas bardzo powszechnych, codziennych czynności, takich jak:

-Gotowanie na gorącym piecu

-Popijanie kawy

-Ciepła kąpiel

-Otwieranie ciepłego piekarnika lub parującej zmywarki

-Uprawianie sportu i ćwiczenia na świeżym powietrzu

-Trening na siłowni

-Przejście z zimnego do ciepłego otoczenia, na przykład z zimnej pogody na zewnątrz do ogrzewanego pomieszczenia wewnętrznego i odwrotnie.

Jak uniknąć zamglonych okularów?

Nie jest łatwo nikomu uniknąć niektórych sytuacji wymienionych powyżej, więc nie chcielibyśmy mówić osobom noszącym okulary, że te czynności są dla nich całkowicie niedostępne – prawda? Istnieją prostsze sposoby na uniknięcie irytacji i niebezpieczeństw związanych z zaparowanymi okularami.

Zatem już rozumiesz, jakie są najczęstsze powody parowania okularów, warto w następnej kolejności zapoznać się z kilkoma możliwymi rozwiązaniami i sposobami, jak się uporać z tym problemem na co dzień.

Zapytaj swojego okulistę o okulary przeciwmgielne — są nawet na rynku specjalne soczewki, które zawierają wyjątkową właściwość przeciwmgielną, która działa, gdy użytkownicy nakładają kroplę specjalnie opracowanego aktywatora na każdą stronę soczewek raz w tygodniu. Powłoka przeciwmgielna soczewek trwale zatrzymuje aktywator, zapobiegając pojawianiu się mgły.

Wybierz odpowiednią parę oprawek do okularów — wybierając oprawki, wybierz styl, który pozwoli na lepszą cyrkulację powietrza, nie znajdując się zbyt blisko twarzy.

Noś opaskę podczas aktywności fizycznej – opaska może pomóc wchłonąć pot, który tworzy się na twarzy i zmniejszyć kondensację, która może gromadzić się na okularach.

Nie przesadzaj — uważaj na to, ile warstw masz na sobie i staraj się nie przesadzać z szyją, głową i twarzą. Przebieranie może spowodować przegrzanie ciała i pot, co może spowodować zaparowanie okularów.

spacer

Odpowiedz