morning-girl-2715280_640

Co wpływa na naszą efektywność w godzinach pracy?

Nasza efektywność w godzinach pracy nie jest jednolita – są godziny, w których mamy mnóstwo energii, są też takie, gdy poziom tej energii mocno spada. Najczęściej jednak pracujemy dosyć intensywnie i bez problemu wykonujemy swoje obowiązki. Pod warunkiem, że jesteśmy najedzeni, wyspani i dotlenieni. Jeśli któryś z tych elementów szwankuje, nasza efektywność może dodatkowo się obniżyć.

Na wiele czynników, które zwiększają czy osłabiają naszą efektywność w pracy, nie mamy wpływu. Możemy natomiast zadbać o właściwe odżywianie, aktywność fizyczną i zdrowy sen. Te czynniki sprawiają, że nasz organizm jest w dobrej formie i kondycji, pełen energii, zregenerowany i gotowy do codziennej pracy. Tymczasem wiele osób nie docenia wartości snu. Świetnie się odżywiają, dbają o dietę i ćwiczenia fizyczne, sporo przebywają na świeżym powietrzu. Ale za krótko śpią, późno kładą się spać, oglądają przed spaniem TV, nie wietrzą pomieszczeń, śpią na niewygodnych łóżkach. W takiej sytuacji trudno się dziwić, że rano wstają zmęczeni i pozbawieni energii do działania.

Zadbaj o zdrowy sen

O zdrowy sen warto dbać praktycznie na co dzień. Zarywanie nocy nie jest bowiem korzystne dla naszego organizmu. Już jedna nieprzespana noc wpływa na obniżenie naszej efektywności w pracy, jasnego myślenia, kreatywności i szybkości wykonywania codziennych obowiązków. Jeśli zarwanych nocy jest więcej, cały organizm zaczyna się buntować i pojawiają się różnego rodzaju dolegliwości. Warto więc dbać o to, by codziennie kłaść się spać o regularnej porze, dbać o odpowiednią liczbę godzin snu, wietrzyć pomieszczenie, unikać nadmiaru elektroniki wieczorami, a także mieć wygodne i komfortowe łóżko do spania. Jeśli śpimy na kanapie, wersalce czy sofie, warto pomyśleć o zakupie klasycznego łóżka z odpowiednio dopasowanym materacem. Po tej zamianie już pierwszej nocy poczujemy różnicę, wstaniemy wypoczęci i gotowi do działania.

Jak kupić dobry materac?

Szeroki wybór materaców bez problemu znajdziemy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Jeśli interesują nas materace piankowe tanio, szukajmy sklepów producentów, które sprzedają materace z pierwszej ręki. Materace piankowe są w ostatnim czasie coraz bardziej popularne, gdyż zapewniają o wiele większy komfort niż dawne materace sprężynowe. Pianka wysokoelastyczna czy termoelastyczna zapewnia idealne podparcie dla naszego kręgosłupa, dopasowuje się do ciała każdego użytkownika, jest wygodna, trwała, wytrzymała i długowieczna. Materace wykonane z pianki to doskonałe rozwiązanie dla każdego, komu zależy na poprawie jakości snu i wypoczynku. Jeśli szukamy dobrego materaca, sprawdzajmy również jego twardość. Najlepszy będzie średni poziom twardości. Zarówno zbyt twarde, jak i za miękkie materace nie są wskazane. Aby mieć pewność, że mamy dobry i wygodny materac, wybierajmy produkty pochodzące od dobrych producentów, którzy dają sporą gwarancję na swoje materace.

spacer

Odpowiedz