bild_pantaenius

Czy ubezpieczenia żeglarskie w Polsce są obowiązkowe? Sprawdź koniecznie przed sezonem urlopowym

Już na początku naszego artykułu odpowiemy na pytanie zadane w tytule: ubezpieczenie żeglarskie jachtu i załogi w Polsce nie jest obowiązkowe. Teraz, jeśli ktoś uzna iż zna odpowiedź i nie musi wydawać dodatkowych pieniędzy na takie zabezpieczenie – może usatysfakcjonowany zakończyć lekturę tego artykułu. Niemniej jednak zachęcamy do dalszego czytania, by odpowiedzieć sobie na jeszcze jedną wątpliwość o to, czy skoro ubezpieczenie nie jest obowiązkowe znaczy to, iż naprawdę nie warto posiadać pełnego lub częściowego ubezpieczenia…

Dla rezolutnych żeglarzy trzy poniższe podpunkty powinny wystarczyć jako powód wydania tych paru złotych więcej na ubezpieczenie na życie przez internet z www.rankingubezpieczennazycie.pl:

* pożary
* wypadki
* ekstremalne warunki atmosferyczne, pożary

Jeśli jednak nadal nie jesteś przekonany co do słuszności tej decyzji – czytaj dalej.

Dlaczego warto mimo wszystko postarać się o ubezpieczenie żeglarskie?

* Są one absolutną podstawą dla osób, które pragną uprawiać sporty wodne (w tym przypadku żeglarstwo) bez dodatkowego stresu i niepokoju.
* Dzięki nim jesteśmy w stanie chronić nie tylko nasze jachty i majątek, ale przede wszystkim odpowiedzialność i zdrowie.

Czyż więc nie warto byłoby mieć takiego ubezpieczenia? Spokojna głowa na morzu czy jeziorze to bezcenny stan, warty każdej sumy. Nawet w wielu przypadkach to pozornie niepotrzebne ubezpieczenie potrafi uratować człowiekowi życie – pod wieloma aspektami, a fakt iż jest całkowicie dobrowolne nie powinien nikogo powstrzymywać przed porządnym jego przemyśleniem.

Ubezpieczenie żeglarskie – indywidualnie dopasowane do Twoich potrzeb!

Ubezpieczyciele wychodzą naprzeciw wszystkim osobom, które decydują się dobrowolnie zadbać o takie zabezpieczenie na wodzie. Dzięki temu można mieć pewność, iż pakiet ubezpieczeń niemalże w każdym przypadku będzie idealnie dopasowany do osobistych potrzeb każdego żeglarza który się na nie zdecyduje. Nierzadko można liczyć też na lepsze warunki – tym bardziej iż nie ma żadnych standardów czy też norm które narzucałyby konkretny charakter takiego ubezpieczenia.

Ubezpieczenie żeglarskie – które wybrać z tak szerokiej oferty?

Polacy nie mają na co narzekać, jeśli chodzi o dostępność ciekawych ofert ubezpieczeń żeglarskich. Oto kilka ubezpieczycieli, do których to można się zgłosić poszukując pakietu idealnego dla siebie:

* Warta,
* PZU,
* PTU,
* Pantaenius,
* Proffman,
* Ergo Hestia
* Yacht Pool,
* EIS.

http://porownywarka-ubezpieczen.plWarto także przed ostatecznym wyborem dowiedzieć się także czegoś więcej na temat samych typów ubezpieczeń, z jakich można korzystać. Jednym z najczęściej wybieranych jest ubezpieczenie CASCO jachtu. Decydując się na to rozwiązanie należy baczną uwagę zwrócić na wysokość składki którą zaproponuje firmą, a następnie bliżej przeanalizować w umowie za jakie wyłączenia czyli zdarzenia, wybrany ubezpieczyciel zabezpiecza się nie biorąc na siebie odpowiedzialności.

Najważniejsze jest więc znalezienie renomowanego ubezpieczyciela, który będzie miał na sercu nie tylko zarobek, ale przede wszystkim dobro osoby, która decyduje się na skorzystanie z jego zapewnień w ramach wybranego pakietu.

spacer

Odpowiedz