pexels-photo-89095

Holowanie niestandardowe – jak poradzić sobie z transportem zepsutej łodzi?

Rejs łodzią po wodzie zapewnia dużo dobrego humoru, jednak w przypadku awarii skutecznie uniemożliwia dalsze żeglowanie czy nawet zacumowanie łodzi w bezpieczne miejsce. Jak sobie poradzić w tego typu sytuacjach? Gdzie zgłosić się po pomoc w transporcie zepsutej łodzi?

Awaria łodzi i co dalej?

Jest wiele osób, które w sezonie wiosenno-letnim oddaje się żeglowaniu. Wspólne chwile na wodzie z rodziną i przyjaciółmi zapewniają niesamowite doznania i potrafią dobrze zrelaksować, ale tylko wtedy gdy nasza łódź działa bez zarzutu. Niestety mogą zdarzyć się sytuacje, kiedy nasza łódź odmówi posłuszeństwa i nie będzie w stanie ruszyć z miejsca. Co w takich sytuacjach robić? Jeśli znamy się na majsterkowaniu, to możemy sami spróbować oszacować szkody, lecz bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności, konieczna będzie interwencja profesjonalisty.

Do kogo się zgłosić po pomoc?

W przypadku zepsutej łodzi po pomoc możemy się zgłosić do firm, które realizują usługi niestandardowego holowania. Całe szczęście widząc ogromne zapotrzebowanie na tego typu usługi, zaczęły się tworzyć specjalistyczne firmy, które oferują również holowanie łodzi. Swój wybór powinniśmy uzależnić przede wszystkim od tego, gdzie nasza łódź uległa awarii. Jeśli odmówiła nam posłuszeństwa w czasie żeglowania i tkwimy gdzieś na środku jeziora, czy morza, to na początek musi jakoś dotrzeć do brzegu. W tym przypadku potrzebna nam będzie inna łódź holownicza, która bez trudności pomoże nam dotrzeć do portu. Oczywiście nie może to być przypadkowa łódź, ponieważ jednostka holująca powinna mieć większą wyporność niż jednostka holowana. Warto również wiedzieć, że prawdziwe morskie holowniki na swoim wyposażeniu mają wahliwe haki holownicze, które umożliwiają holowanie nawet wtedy, gdy kierunek holowania jest niezgodny z osią holownika. Dlatego tak ważne jest, by wezwana przez nas pomoc, była odpowiednio do tego przygotowana, bo to sprawi, że holowanie łodzi przebiegnie bezproblemowo.

Transport łodzi do warsztatu

Gdy już uda się dotrzeć do portu, czeka nas jeszcze transport łodzi do warsztatu. Najlepszym rozwiązaniem by było znalezienie firmy, która kompleksowo zajmie się ściągnięciem łodzi do portu, a następnie transportem do warsztatu. Nie dość, że nie musielibyśmy szukać kolejnego fachowca, to jeszcze zaoszczędzilibyśmy trochę pieniędzy, ponieważ kompleksowo realizowane usługi z reguły są o wiele tańsze. Jeśli poświęcimy na znalezienie odpowiedniej firmy trochę czasu, to z pewnością uda nam się znaleźć kogoś odpowiedniego. Jednam mam świadomość, że nie zawsze jest na to czas, więc w takich przypadkach warto szukać firmy, która wyposażona jest w odpowiedniej wielkości lawetę lub samochód z przyczepą. Czasami nawet z pozoru zwyczajna pomoc drogowa może okazać się bardzo dobrym wyborem. Tylko zanim wezwiemy specjalistów na ratunek, upewnijmy się, że w swoich usługach mają też transport łodzi.

Artykuł opracowany wspólnie z https://www.pomoc-drogowa-laweta-niemcy.com.pl/.

spacer

Odpowiedz