plastic-2304042_1280

Jak uwolnić się od plastiku? Zacznij od higieny osobistej!

W dzisiejszych czasach wydaje się niemożliwe, aby uwolnić się od plastiku, ale nawet jeśli nie możemy rozwiązać problemu z dnia na dzień, istnieje wiele sposobów na ograniczenie odpadów z tworzyw sztucznych w domu, aby zacząć wywierać pozytywny wpływ na nasze środowisko.

Co się dzieje z całym plastikiem, kiedy już go nie potrzebujemy?

Mamy nadzieję, że zostanie poddany recyklingowi, ale nie tylko to. Tylko około 9% wszystkich wyprodukowanych tworzyw sztucznych jest poddawanych recyklingowi, co oznacza, że reszta jest wysyłana na wysypiska śmieci lub trafia do naszych oceanów.

Chociaż byłoby wspaniale, gdybyśmy mogli pstryknąć palcami i naprawić problem, nie jest to takie proste. To, co możemy kontrolować i zmieniać w naszych własnych gospodarstwach domowych, jest pierwszym krokiem, który może sprawić, że kula zacznie się pozytywnie zmieniać w sposobie utylizacji plastiku. Wycieczki na skup plastiku są kolejnym.

Gwałtowne zmiany w twoim gospodarstwie domowym mogą wydawać się przytłaczające, a czasem niemożliwe, więc zawsze dobrze jest robić to krok po kroku. Zmień jedną rzecz, a kiedy poczujesz się komfortowo, zmień inną. Przejrzyj listę, ponieważ sprawdza się ona w Twoim stylu życia i budżecie.

Dokonanie niewielkiej zmiany w celu zmniejszenia ilości odpadów z tworzyw sztucznych może z czasem wiele zmienić!

Zmniejsz ilość odpadów z tworzyw sztucznych związanych z higieną osobistą

Przejdź na szampon w kostkach

Plastikowe butelki szamponu są często pomijane jako element nadający się do recyklingu. W rzeczywistości tylko 1 na 5 osób regularnie poddaje recyklingowi jakiekolwiek artykuły łazienkowe. Oznacza to, że tworzymy dużo niepotrzebnych odpadów, ponieważ bardziej koncentrujemy się na recyklingu przedmiotów w kuchni.

Plastikowe butelki szamponu prawie zawsze nadają się do recyklingu, ale upewnij się, że są puste i czyste, bez pozostałości szamponu, które mogą powodować zanieczyszczenie.

Zamiast wpaść w pułapkę zapominania o recyklingu tej butelki, lepszym rozwiązaniem jest wyeliminowanie plastikowych odpadów z równania. Szampon w kostce zyskuje dużą popularność, więc istnieje mnóstwo świetnych opcji. Zasadniczo są kostką mydła do włosów i świetnie się pienią, nie używając tak dużej ilości produktu.

Zacznij przygodę z metalowymi maszynkami do golenia

Jest to łatwe rozwiązanie – dzięki oldschoolowemu podejściu. Zamiast dodawać do plastikowych odpadów, możesz przestać kupować wielokrotnego użytku i kupić metalową maszynkę do golenia, która prawdopodobnie przetrwa całe życie. Tak, początkowo kupowanie trwałej metalowej maszynki do golenia w starym stylu jest drogie, ale pomyśl, ile wydajesz na plastikowe jednorazowe maszynki do golenia, które kupujesz wielokrotnie.

Pomyśl o swoim dezodorancie

Pojemniki na dezodoranty to trudny przedmiot do recyklingu. Wyglądają jak wiele innych plastikowych przedmiotów nadających się do recyklingu, ale w ogóle nie nadają się do recyklingu. Większość skupów ich nie akceptuje, ponieważ często zawierają więcej niż jeden rodzaj plastiku. Tworzywa sztuczne muszą być poddawane recyklingowi z tym samym rodzajem plastiku, więc zmieszane plastikowe elementy, których nie można oddzielić na taśmie przenośnika, trafiają na wysypisko śmieci.

spacer

Odpowiedz