Przechwytywanie

Jakie przyczyny i jakie rozwiązania – zaburzenia erekcji

Większość mężczyzn nie lubi o tym rozmawiać, ale zaburzenia erekcji są zaskakująco częste. Ponad 30 procent mężczyzn w wieku 40-70 lat ma problemy z osiągnięciem lub utrzymaniem erekcji.

Wielu mężczyzn uważa, że zaburzenia erekcji są problemem psychologicznym. Jednak badania sugerują, że podstawowe problemy naczyniowe (naczynia krwionośne) są najczęstszą przyczyną zaburzeń erekcji. A te podstawowe problemy mogą również narazić mężczyzn na ryzyko innych poważnych problemów zdrowotnych. Oto kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o zaburzeniach erekcji i swoim zdrowiu, zanim sięgniesz po rozwiązania takie jak https://viagra.edu.pl/kamagra.html bądź podobne.

Zaburzenia erekcji i choroby serca są połączone

Zaburzenia erekcji to powszechne zjawisko wśród mężczyzn z chorobą wieńcową. Choroba niedokrwienna serca występuje, gdy w tętnicach odkłada się płytka, zmniejszając dopływ krwi do serca i upośledzając funkcjonowanie naczyń krwionośnych. Zdrowy przepływ krwi jest również niezbędny do erekcji. Ponadto niektóre leki stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi mogą przyczyniać się do zaburzeń erekcji.

Zaburzenia erekcji mogą być wczesnym sygnałem ostrzegawczym

Jednym z pierwszych stadiów choroby wieńcowej jest dysfunkcja śródbłonka, stan, w którym naczynia krwionośne nie mogą się prawidłowo rozszerzać (otwierać). Dysfunkcja śródbłonka często najpierw wpływa na naczynia krwionośne prącia. W wielu przypadkach zaburzenia erekcji mogą być pierwszą wskazówką, że coś jest nie tak. Zaburzenia erekcji często wskazują na chorobę serca.

Zaburzenia erekcji też mają związek z cukrzycą

Temat jest również ściśle powiązany z cukrzycą typu 2. Wysoki poziom cukru we krwi może uszkodzić naczynia krwionośne i nerwy odpowiedzialne za erekcję.

Ta sprawa owszem może być krępująca. Wielu mężczyzn o tym nie wspomina, nawet swoim lekarzom. Z drugiej strony mężczyźni, którzy odwiedzają lekarza, mogą być tak skoncentrowani na swoim niepokoju w sypialni, że nie wspominają o innych niepokojących objawach. Zbyt wielu mężczyzn ignoruje objawy chorób serca, takie jak duszność lub ból w klatce piersiowej. Jeśli masz zaburzenia erekcji, porozmawiaj ze swoim lekarzem o badaniach przesiewowych pod kątem czynników ryzyka, takich jak wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca i choroby serca, zwłaszcza jeśli zauważyłeś inne objawy.

Wybór stylu życia ma znaczenie

Dobra wiadomość jest taka, że wybór zdrowego stylu życia może mieć wpływ. Spożywanie pełnowartościowej diety, regularne ćwiczenia, unikanie palenia tytoniu oraz kontrolowanie wysokiego ciśnienia krwi, wysokiego poziomu cholesterolu i cukrzycy może zmniejszyć ryzyko zawału serca i udaru mózgu, a tym samym poprawić funkcje seksualne. Tak wiele rzeczy jest zakorzenionych w układzie sercowo-naczyniowym – kontrolowanie niektórych z tych czynników ryzyka naprawdę może coś zmienić. Zatem nie ma co się załamywać, gdy jest tak wiele rzeczy, które można zrobić, aby zaburzenia erekcji stały się tylko nieprzyjemnym wspomnieniem.

spacer

Odpowiedz