3942272586_d612af6cf6

Łazienka w stylu marynistycznym – czego nie powinno zabraknąć?

Chociaż styl marynarski kojarzy nam się bezpośrednio z wykonywanym zawodem, to często cechy charakterystyczne tego wizerunku przenoszone są do codziennego stroju, a nawet jako forma wystroju wnętrza. Mówiąc o tej ostatniej kwestii, styl marynarski, znany również jako marynistyczny znaleźć można również w wystroju łazienki. Sprawdźmy więc, jak wygląda urządzona łazienka w takim stylu oraz jakie elementy marynarskie można zastosować w typowej łazience.

Na początek kolor

Podstawą stylu marynistycznego jest kolor, konkretnie błękit, kojarzący nam się z morzem. Jego obecność jest konieczna w każdym wnętrzu, w którym stawiamy na wspomniany styl. Warto jest jednak dodać, że nie jest konieczne wyposażenie całego wnętrza jedynie w niebieski kolor. Mówiąc o ścianach warto jest postawić na zestawienie bieli i błękitu, co pozwoli zachować odpowiednią równowagę kolorów, a biel dodatkowo rozjaśni i optycznie powiększy małe wnętrza. Wiele sklepów z artykułami do domu posiada wiele zestawów i wariantów płytek łazienkowych, które można oryginalnie zestawić, dając połączenie przypominające o morskich falach.

Oprócz samych kolorów niezwykle ważne jest wyposażenie w odpowiednie meble i armaturę, która również może nawiązywać do stylu marynistycznego. W takiej łazience naszym zdaniem ładnie będzie się odznaczać kabina prysznicowa z hydromasażem. W łazience stylizowanej na ten styl można wykorzystać sprzęty z drewna oraz wyposażenie nawiązujące do pracy na morzu, jak chociażby lustra w kształcie steru statku czy też stworzenie uchwytów i rączek z liny marynarskiej- sposobów na pomysłową aranżację łazienki znajdziemy całkiem sporo.

Jakie dodatki do marynarskiej łazienki?

Kolor niebieski, nawiązujący do stylu marynistycznego można wykorzystać również w dodatkach. Podobnie jak w różnych innych stylizacjach detale mają największe znaczenie w nadawaniu swojego charakteru. Zamiast kubków do mycia zębów proste szklanki w morskim kolorze. Muszelki czy rozgwiazdy, a nawet mini plaża zrobiona w niewielkiej szklance obok umywalki. Fotografia znad morza na ścianie. Kilka płytek naściennych z widokiem plaży. Jak widać, te niewyszukane pomysły potrafią stworzyć nam realne wspomnienie lata nad morzem bez wychodzenia z domu.

Gdzie szukać inspiracji?

Wydawałoby się, że styl marynistyczny przeszedł już dawno do historii, jednak jest to błędne przekonanie. Styl marynistyczny jest chętnie wybierany zwłaszcza przez osoby szukające harmonijnego , działającego uspokajająco wnętrza, a wnętrze w stylu marynarskim doskonale wpisuje się w ten trend. Styl zapożyczony znad morza nie jest tylko ckliwym wspomnieniem z wakacji, ale afirmacją lata i obcowania z naturą i wodą. Wiele ludzi szuka wystroju domu, który będzie działał kojąco i jednocześnie współgrał będzie z resztą domostwa, dlatego właśnie styl marynistyczny jest w czołówce aranżacji domowych, w tym łazienek.

Co jeszcze wykorzystać?

Oprócz wspomnianego koloru oraz form wyposażenia łazienki w stylu zapożyczonym od marynarzy warto jeszcze wprowadzić nadmorski charakter do łazienkowego wnętrza drobiazgami. Mogą to być na przykład ręczniki w biało- niebieskie pasy, miękkie szlafroki w morskim kolorze czy dywaniki pod prysznic z ciekawym printem.

spacer

Odpowiedz