earphones-4839691_640

Muzyka do samochodu – wybór najciekawszych kawałków

Jazda samochodem bywa nużąca i męcząca, gdy jedziemy w całkowitej ciszy. Z drugiej strony – nie zawsze to, co leci w radiu, odpowiada naszym oczekiwaniom i muzycznym upodobaniom. I wcale nie musimy tego słuchać. Można bez problemu wybrać sobie swoje ulubione kawałki i puszczać po drodze z pracy, a także w dłuższej trasie.

Większość kierowców nie wyobraża sobie podróżowania za kółkiem w całkowitej ciszy. Muzyka nie tylko poprawia nastrój, ale również ogranicza zmęczenie i znużenie. Gdy puszczamy mocne, energetyczne kawałki, nawet wielogodzinna trasa nie będzie nas usypiała. Dużym atutem są również możliwości, jakie dają nowe auta i gadżety samochodowe – nowoczesne systemy pozwalają na bezprzewodowe łączenie się z telefonem, dzięki czemu ani nie jesteśmy skazani na radio, ani nie musimy wozić ze sobą płyt. Co więcej, ogromne możliwości daje nam internet, który pozwala na wyszukiwanie dokładnie tego, czego mamy ochotę posłuchać w danym momencie.

Jaka muzyka z samochodowego głośnika?

złącza okrągłeAnkiety, jakie przeprowadzano wśród kierowców słuchających muzyki w aucie pokazują, że jesteśmy bardzo zróżnicowani w kwestii muzycznych gustów, a także nie zamykamy się w obrębie jednego typu czy kategorii muzyki. Słuchamy między innymi rocka, popu, rapu, a także muzyki elektronicznej. Nie brakuje kierowców, którzy chętnie w samochodowych głośnikach odpalają sobie muzykę klasyczną, a także filmową. Popularne jest również nieśmiertelne disco polo – okazuje się, że jest to całkiem przyjemna muzyka na dłuższe podróże. Nie tylko wpada w ucho, ale również dodaje pozytywnej energii i utrzymuje kierowcę w wysokiej koncentracji podczas jazdy za kółkiem.

Czego konkretnie słuchamy?

Wśród utworów, jakie kierowcy podają na liście swoich ulubionych przebojów do auta, pojawiają się takie klasyki jak: „Hungry Eyes” Erica Carmena ze ścieżki dźwiękowej do filmu Dirty Dancing, „I’m on fire” Bruce’a Springstina, „Walk of Life” Dire Straits, „In the air tonight” Philla Collinsa. Są miłośnicy Queen, którzy w aucie lubią włączyć „Bohemian Rhapsody” czy „We will rock you”. Nie brakuje również kierowców, którzy stawiają na muzykę popularną i największe przeboje Adele, Beyonce, Rihanny czy Lady Gagi. Wybór muzyki jest na tyle zróżnicowany, że każdy bez problemu może znaleźć takie rytmy, które najlepiej pasować mu będą na drogę.

Nowa płyta do kupienia tutaj -> Joanna Jakubas

spacer

Odpowiedz