handshake-6701408_1280

Outsourcing pracowniczy – dowiedz się więcej i skorzystaj!

Czy jesteś właścicielem małej firmy, który zmaga się z outsourcingiem HR? Przygotowaliśmy ten przewodnik, aby wyjaśnić, na czym polega outsourcing HR, jak to zrobić i jakie są korzyści dla pracodawców. Jeśli zainteresuje Cię temat i będziesz chciał dowiedzieć się więcej, szukaj tych informacji tutaj: https://fast-service.com.pl/outsourcing-2/.

Czym jest outsourcing HR?

Outsourcing HR to sytuacja, w której firma płaci zewnętrznej grupie specjalistów za wykonywanie funkcji kadrowych w jej imieniu. Może to wiązać się z outsourcingiem niektórych aspektów, takich jak płace lub rekrutacja, lub całej funkcji HR.

Dlaczego zlecać HR?

Najczęstszym powodem podzlecania HR jest zaoszczędzenie na kosztach rekrutacji personelu wewnętrznego, gdy może nie być wystarczająco dużo pracy, aby to uzasadnić. Jest to szczególnie istotna kwestia dla małych firm, które mogą nadal:

• budować swoją organizację
• dążyć do osiągnięcia zysku.

Małe firmy mogą również mieć trudności z nadążaniem za bardziej specjalistycznymi aspektami HR, na przykład problemami ze stosunkami pracy lub obsługą przelewów. Zlecając te funkcje konsultantom HR, którzy mają ogromne doświadczenie w tych obszarach, pracodawcy mogą uwolnić czas, aby skupić się na sukcesie i zyskowności swojej firmy.

Jak zlecić HR?

Ważne jest, aby rozważyć zalety i wady outsourcingu HR dla małej firmy przed podjęciem decyzji, czy kontynuować ten proces. Rozważ tylko podstawy HR, które będziesz musiał wykonać – oraz przepisy dotyczące zatrudnienia, których musisz przestrzegać – w stosunku do ilości czasu i pieniędzy, które ma Twoja firma. Jeśli wydaje się, że może to być problem, dobrym pomysłem może być rozpoczęcie badania opcji outsourcingu.

Zrób listę kontrolną tego, jak wygląda Twój idealny dostawca HR. Jakie usługi są Ci potrzebne? Z jakimi funkcjami potrzebujesz pomocy? Przeprowadź badania i poszukaj osobistych rekomendacji, zanim zdecydujesz się na preferowaną opcję.

Szczegółowo opisując, w jaki sposób chcesz, aby eksperci HR pomagali Twojej firmie, możesz uniknąć wyniku „jeden rozmiar dla wszystkich” i upewnić się, że usługa jest dostosowana do potrzeb Twojej małej firmy. Jednak ważne jest, aby upewnić się, że umowa jest wystarczająco elastyczna, aby w razie potrzeby umożliwić dostosowanie celów.

Jakie są rodzaje outsourcingu HR?

Na miejscu – konsultant HR odwiedza Twój zakład pracy, aby udzielać bezpośrednich porad i wsparcia. Może to być korzystne w przypadku bardziej wrażliwych kwestii, takich jak zwolnienie pracownika, ale może to wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Zdalny – dzięki temu, że Twoi konsultanci HR pracują we własnych siedzibach, nie będziesz musiał zwalniać miejsca ani zasobów, aby mogli pracować na miejscu. Zdalne wsparcie umożliwia również dostęp do konsultantów HR w całej Polsce i za jej granicami, co oznacza, że możesz przedkładać wiedzę fachową nad bliskość.

Jeśli borykasz się z jednym konkretnym obszarem lub problemem, możesz rozważyć tymczasowe skorzystanie z zewnętrznego wsparcia HR. Zapewni to spokój ducha, jeśli masz do czynienia ze szczególnie trudnym problemem.

spacer

Odpowiedz