dawn-3361172_960_720

Sprzedawaj klasyczne modele statków w nowoczesny sposób!

W przypadku małych firm preferowaną metodą przechowywania danych cyfrowych są usługi w chmurze. Podczas gdy kiedyś polegali na wewnętrznych serwerach, aby przechowywać swoje rosnące kolekcje plików online, wiele małych firm przenosi obecnie te usługi do usług przechowywania danych online.

Jeśli posiadasz sklep online z modelami kolekcjonerskimi statków – też powinieneś tak samo przemyśleć ten cały szereg zalet w zakresie przechowywania danych w chmurze, w tym mowa o:

  • oszczędności kosztów,
  • możliwości dostępu do danych z dowolnego miejsca za pośrednictwem połączenia internetowego.

 

Oto kilka największych korzyści, które jako mały sklep online możesz pozyskać z internetowego przechowywania danych.

1. Pracownicy mogą pracować z dowolnego miejsca

Dane do przechowywania w Internecie pozwalają pracownikom na pracę z dowolnego miejsca, w którym jest połączenie internetowe, co jest ogromną korzyścią dla każdego e-przedsiębiorcy. Dzięki temu, Twój personel nie będzie już ograniczony przez lokalizację, co sprawi że nawet będąc w dowolnym miejscu nad morzem będzie mógł kontynuować udany biznes. Takie rozwiązania zapewniają wszystkim członkom zespołu swobodę pracę z dowolnego miejsca (w domu, kawiarniach, punktach obsługi klienta) gdzie wciąż ma dostęp do wszelkich potrzebnych dokumentów lub informacji.

2. Brak konserwacji serwera

Jedną z największych korzyści, jakie uzyskasz dzięki korzystaniu z usług pamięci masowej online, jest to, że nie musi zatrudniać personelu informatycznego ani zatrzymywać konsultantów w celu utrzymania serwera dla wszystkich swoich zasobów cyfrowych. To ma znaczenie, bo serwery są drogie w obsłudze i często droższe w utrzymaniu, a dzięki usługom takim jak ta nie będziesz musiał wydawać dodatkowych pieniędzy na pracowników obsługi serwerów. To prawdopodobnie pozwali zaoszczędzić Twojej firmie od 5000 do 10 000 zł rocznie.

3. Dane są łatwo przenoszone

Poza tym, przechowywanie w Internecie sprawia, że proces przeprowadzki przebiega znacznie płynniej. Obawy dotyczące utraty danych są zminimalizowane. Dzięki internetowym rozwiązaniom do przechowywania danych konfiguracja dla [nowych] biur jest kwestią kilku sekund.

4. Brak utraty danych

Backup danych jest jednym z najcenniejszych aspektów przechowywania danych online dla wszystkich, także dla małych sklepów z modelami statków. Często powiązywane są również kopie zapasowe online z lokalnymi kopiami zapasowymi raz na miesiąc, na wszelki wypadek, a wszystkie pliki są zaszyfrowane – dzięki czemu nie jest tak, że są automatycznie ładowane do chmury, a następnie pozostawione bez kopii zapasowych. Wszystko odbywa się sprawnie i jest bezpieczne. Czytaj więcej na https://www.vernity.pl/backup-danych/.

5. Pracownicy zdalni

Przechowywanie danych online pozwala firmie efektywnie udostępniać pliki. Być może jeśli wcześniej używałeś plików e-mail, wiesz że to nie działało tak dobrze, szczególnie wtedy gdy dodaje się nowych pracowników.

Warto więc poszukać dla swojego e-sklepu niedrogiego dostawcy pamięci masowej w chmurze, aby zapewnić sobie dostęp do najbardziej aktualnej wersji roboczych dokumentów.

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Sprzedawaj klasyczne modele statków w nowoczesny sposób!

Odpowiedz