pexels-photo-723023

Statkiem na Bali – jak zaplanować długi rejs?

Planowanie rejsu dla wilka morskiego to czysta przyjemność. Siedząc w fotelu, można nie tylko pomarzyć, ale przy okazji obejrzeć piękne krajobrazy na monitorze komputera, które niedługo już będziemy mogli podziwiać. Jak jednak dobrze przygotować się do długiego rejsu po Indonezji? Sprawdzamy!

Chyba zgodzicie się ze mną, że Indonezja, to jedno z piękniejszych miejsc na świecie. Biura podróży bardzo często organizują wycieczki na najpopularniejsze wyspy, w tym także na Bali. Jednak dlaczego nie odbiec trochę od standardowych planów wycieczek i nie zdecydować się na rejs statkiem po Indonezji, gdzie naszym miejscem docelowym będzie Bali? Brzmi fantastycznie? I tak właśnie jest!

Jak wygląda rejs statkiem?

Rejsy statkiem cieszą się coraz większą popularnością, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi tak urokliwe miejsce, jak Indonezja. Bezkres oceanu, po którym rozsiane są setki mniejszych i większych wysp i wysepek wprawi każdego w zachwyt. To właśnie tutaj panują idealne warunki, by poznać Indonezję z nieco innej strony i rejs statkiem stwarza ku temu idealną okazję. Biura podróży coraz częściej organizują dla swoich klientów rejsy nowoczesnymi i klimatyzowanymi łodziami, które mogą pomieścić nawet kilkaset osób. Dla osób, które preferują bardziej kameralną atmosferę, dostępne są także mniejsze łodzie typu katamaran. Spragnieni mocniejszych wrażeń mogą też zorganizować wyprawę na własną rękę, ale to już wymaga przemyślenia i odpowiedniego przygotowania.

Jak przygotować się do rejsu statkiem?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dlaczego? Wszystko zależy od tego, na jaki rejs się zdecydujesz. Jeśli postanowisz przyłączyć się do zorganizowanej wycieczki, to nie musisz zbytnio się przygotowywać. Na statkach, tak jak w hotelu, możesz skorzystać z opcji all inclusive, co oznacza, że nie będziesz musiał martwić się o nic martwić – obsługa statku zapewni wyżywienie, napoje itp. Aby jednak mieć pewność, że w trakcie rejsu, nie spotkają Cię nieprzyjemności, koniecznie zapoznaj się z ofertą i doczytaj, jakie usługi składają się na cenę rejsu. Na pewno musisz liczyć się z tym, że wycieczki fakultatywne podczas trwania rejsu będziesz musiał opłacić ze swoich prywatnych pieniędzy. Poza tym sprawdź długoterminową pogodę, by zabrać ze sobą odpowiednie ubrania. Zupełnie innego przygotowania wymaga rejs organizowany na własną rękę. Przede wszystkim musisz zacząć od zebrania informacji, czy do pływania po wodach Indonezji potrzebne są jakieś pozwolenia etc. Postaraj się także określić, jaka pora będzie najlepsza na tego typu eskapadę. Pamiętaj, że na Indonezji jest pora sucha i deszczowa, która może Ci uprzykrzyć pobyt na wodzie. Następnie czeka Cię wybór odpowiedniej łodzi, zgromadzenie zapasów jedzenia i żywności. Nie zapomnij o zabraniu ze sobą map, wygodnego ubioru oraz innego wyposażenia, które ułatwi Ci i Twoim kompanom rejs.

Jeśli jesteś zainteresowany taką formą spędzania urlopu, to nie zwlekaj z podjęciem decyzji. Co do zaoferowania ma Indonezja – sprawdź oferty poszczególnych biur podróży i wybierz coś odpowiedniego dla siebie. Z kolei, jeśli stawiasz na samodzielną wyprawę na Bali, najwyższa pora zabrać się za planowanie.

spacer

Odpowiedz