phone-3601590_1280

Telefony używane – urządzenia warte rozważenia

Producenci tacy jak Apple, LG i Samsung wypuszczają nowe smartfony prawie co roku, ale to nie znaczy, że potrzebujesz zupełnie nowego urządzenia, gdy nadejdzie czas na aktualizację. Dlatego bardziej sensowny może mieć telefon używany. To, co kupujesz i gdzie kupujesz, to ważne bariery ochronne przy każdym nie-nowym zakupie telefonu. Oto jak bez obaw kupować używane urządzenia.

Używany vs. odnowiony vs. certyfikowany używany.

Istnieje kilka kluczowych terminów, które należy zrozumieć przed rozpoczęciem zakupów:

Używane telefony są sprzedawane przez prywatnego sprzedawcę, osobiście lub przez Internet. Zazwyczaj oferują największe rabaty, ale stanowią też największe ryzyko. Nabywcy muszą polegać na roszczeniach osób fizycznych i generalnie mają niewielkie lub żadne środki odwoławcze w przypadku niedotrzymanych obietnic.

Odnowione telefony to urządzenia, które były używane przez pewien czas, zanim zostały zwrócone do sprzedawcy lub producenta. Firma zazwyczaj wykonuje testy diagnostyczne, dokonuje napraw, czyści telefon i przepakowuje go do sprzedaży ze zniżką.

Certyfikowane używane telefony oferują najwyższy stopień pewności. Te telefony są odnawiane zgodnie z powyższym opisem i są oceniane przez techników sprzedawcy jako w stanie fabrycznym. W związku z tym firma jest gotowa ręczyć za taki produkt.

Zrozumienie różnicy między odnowionymi a używanymi telefonami

Sprzedawcy mogą używać tych warunków w inny sposób, dlatego przed dokonaniem zakupu poproś o wyjaśnienie. Niezależnie od tego, czy kupujesz odnowiony, czy certyfikowany telefon używany, chcesz mieć pewność, że urządzenie działa i jest objęte pewną gwarancją.

Co należy wziąć pod uwagę przed zakupem?

Jeśli kupujesz używany lub odnowiony telefon od prywatnego sprzedawcy lub sprzedawcy, musisz pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Ten samsung s8 używany cena musi działać z Twoim operatorem lub być odblokowany. Wiele telefonów zawiera oprogramowanie, które blokuje je do jednego operatora. Jeśli to nie jest Twój wybrany operator, telefon będzie bezużyteczny lub będziesz zmuszony do zmiany. Sprawdź specyfikacje, aby upewnić się, że kupowane urządzenie jest zoptymalizowane pod kątem Twojej sieci lub jest odblokowanym telefonem i może działać na wszystkich liniach GSM.

Operator może umieścić telefon na czarnej liście, jeśli zostanie zgłoszony jako zgubiony lub skradziony lub jeśli ktoś go sprzeda, gdy jest objęty planem płatności. Kiedy tak się stanie, urządzenia nie można aktywować na żadnym nośniku.

Fizyczne uszkodzenia mogą być łatwe do wykrycia podczas kontroli, ale wadliwe działanie sprzętu lub oprogramowania może nie być widoczne do czasu zakupu i korzystania z telefonu. Kupowanie od sprzedawcy, który nie oferuje gwarancji ani polityki zwrotów, może okazać się kosztowną lekcją.

Najlepszym sposobem na uniknięcie potencjalnych pułapek związanych z zakupami jest kupowanie bezpośrednio w miejscu zaufanym, jak Luxtrade – gdzie wszystkie używane urządzenia są w pełni funkcjonalne i objęte kompleksową kontrolą jakości.

spacer

Odpowiedz