co-maja-wspolnego-narty-i-sailing

Co mają wspólnego narty i sailing?

 

W zdrowym ciele – zdrowy duch. Dlatego od wielu lat panuje moda na aktywny tryb życia i szukania pasji w różnego typu wyczynowych czy ekstremalnych sportach. Również mroźną zimą warto być aktywnym, dbając o swoją kondycję i właściwy poziom adrenaliny. Zamiast siedzieć na kanapie i przerzucać kanały w telewizorze, można przecież wybrać się na narty. Kto poczuł dawkę adrenaliny na stokach zimą, zdecydowanie musi też poczuć wiatr w żaglach na wodzie latem. To świetny sposób na wykorzystywanie sezonowej aury i sposób na bycie aktywnym przez cały rok! Za co można pokochać narty bądź żagle?

Jazda na nartach – udana rozrywka dla rodziny i przyjaciół

Zimowa aura zapewnia świetne warunki do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Można jeździć na łyżwach, morsować albo właśnie jeździć na nartach. To sport, który od lat cieszy się popularnością zarówno wśród młodych, jak i starszych osób i każdego roku na górskie stoki przyciąga rzesze fanów zimowego szaleństwa. W tym wszystkim nie chodzi chyba jednak tylko o sam poziom wysokiej adrenaliny, ale też o magiczny klimat, który towarzyszy temu sportowi.

Każdy ośrodek narciarski zapewnia bowiem wiele atrakcji, by taki wyjazd w gronie przyjaciół czy rodziny, zamienił się w niesamowitą przygodę i niezapomniany urlop. Zjazdy wieczorową porą, spędzanie czasu w knajpce przy góralskiej muzyce, czy organizacja kuligu po leśnych ścieżkach, pozwalają przyjemnie i wyjątkowo spędzić czas i jednocześnie oderwać się od problemów życia codziennego. Na narty można wybrać się samemu, kiedy chce się uciec od wielkomiejskiego zgiełku i problemów, albo w gronie przyjaciół, by pośród bliskich osób spędzić fantastycznych kilka dni. Wcale nie trzeba od razu szusować na bardzo trudnych trasach. Dla osób, które wolą spokojniejsze zjazdy, przygotowane są także prostsze odcinki.

Kurs na nartach czy żaglach – na to czas jest zawsze!

Miłością do nart czy żagli można naprawdę zarażać dookoła. Wystarczy zobaczyć zdjęcia przyjaciół czy znajomych z ostatniej wyprawy, by poczuć jak serce szybciej bije. W głowie zaraz rodzi się myśl – może i ja bym spróbował? A czemu nie! Również w Polsce można znaleźć ośrodki, które organizują szkolenia narciarskie albo na żaglach. Wystarczy kilka dni, by poczuć, ile frajdy zapewniają takie sporty.

Na początku wcale nie musi być ekstremalnie. Szkolenia narciarskie także dla osób dorosłych prowadzone są w bezpiecznych warunkach i nastawione na opanowanie podstawowych technik, np. zjeżdżania pługiem czy utrzymania się na nartach. Na takie szkolenia warto wybrać się szczególnie, jeśli znajomi czy przyjaciele od wielu lat spędzają czas na górskich stokach i fajnie byłoby zwyczajnie do nich dołączyć. W ofercie są też dostępne tygodniowe kursy, podczas których można trenować swoje umiejętności nie tylko na oślej łączce, ale też na trasach narciarskich. Jazda na nartach, ale też żagle, mogą być fajnym sposobem na rekreację czy uwolnienie pokładów emocji, wszystko zależy od poziomu trudności i stopnia adrenaliny.

Jazda na nartach – sport dla elity

Tego typu uciechy potrafią znacząco opustoszyć domowy budżet. Nie trzeba jednak mierzyć zbyt wysoko, np. w majestatyczne Alpy, a przy szukaniu oszczędności, choćby przy wypożyczaniu sprzętu, można zafundować sobie całkiem przyjemny tydzień z nartami w polskich górach. W Szczyrku karnety są o wiele tańsze, a trasy nadal zapewniają wiele atrakcji i właściwych emocji.

Wypożyczalnia sprzętu zimowego zaopatrzy miłośników białego szaleństwa nie tylko w narty, ale również w deski snowboardowe, a dzięki temu można podkręcić jeszcze poziom adrenaliny, zwłaszcza, że szkolenia narciarskie też dotyczą jazdy na desce. Wypożyczenie sprzętu to spora oszczędność, ponieważ profesjonalne narty nawet z rynku wtórnego kosztują ponad 2000 złotych.

Można to oczywiście potraktować jako długoletnią inwestycję, ale trzeba mieć na uwadze, że zawansowane innowacje technologiczne zapewniają co roku lepszy i bardziej profesjonalny sprzęt, dostępny między innymi w wypożyczalni. Na pierwsze zjazdy i trenowanie własnych umiejętności zdecydowanie wystarczą więc narty, dostępne właśnie w wypożyczalni.

spacer

Odpowiedz