960_50running9midresdatagliareinorizzontale_2017011954934

Czy koszty prywatnego jachtu można odliczyć od podatku?

Własny jacht to realizacja marzeń wielu osób, które uwielbiają kołysanie na falach. Trzeba jednak liczyć się z tym, że jest to także spory wydatek. Im lepszej klasy jednostka i bardziej bogato wyposażona, tym więcej trzeba za nią zapłacić.

Osoby, które kupują własny jacht, często szukają możliwości jak największych oszczędności. Niestety, nie da się oszczędzać na jakości, gdyż wtedy można na własną odpowiedzialność zrezygnować także z bezpieczeństwa. Niektóre osoby szukają możliwości związanych z odpisaniem sobie zakupu jachtu czy wyposażenia od podatku. Niestety, nie ma takiej możliwości, jeśli jest to jacht kupowany prywatnie. Wydatków na własne przyjemności nijak nie da się odpisać od podatku.

Gdy nie wiesz, jak coś rozliczyć, zapytaj specjalisty

Zupełnie inaczej ma się kwestia w przypadku jachtów kupowanych na firmę. Oczywiście, wszystko zależy od tego, w jakim celu ten jacht kupujemy. Jeśli jest to jacht, który będzie wynajmowany i będziemy na nim zarabiać, jest możliwość wrzucenia pewnych wydatków w koszty, dzięki czemu zakup jachtu okaże się nieco tańszy. Są jednak sytuacje, gdy w żaden sposób kosztów zakupu nie da się zaksięgować tak, by wrzucić w koszty. Osoby, które nie mają pewności jeśli chodzi o kwestie zakupowe i księgowe, powinny zdecydowanie skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która zajmuje się księgowością i jest w stanie udzielić niezbędnych informacji w zakresie finansów, podatków i możliwości wrzucenia sobie w koszty firmowe różnych kwestii. Księgowi zwykle są na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami, dzięki czemu zawsze dokładnie wiedzą, co i jak można sobie legalnie i zgodnie z prawem odpisać od podatku. Warto polegać na ich wiedzy i doświadczeniu, gdyż samodzielne prowadzenie dokumentacji i robienie niesprawdzonych działań może nam przynieść więcej szkód niż korzyści.

Warto zainwestować w profesjonalne usługi księgowe

Sprawdzone usługi księgowe sprawdzą się za każdym razem, gdy mamy problem księgowy, nie wiemy jak rozliczyć jakiś wydatek lub potrzebujemy po prostu kompleksowej obsługi płacowej, księgowej i finansowej. W poszukiwaniu dobrych usług księgowych warto zwracać uwagę na ofertę sprawdzonych, renomowanych firm, które mają doświadczenie w realizowaniu tego typu usług. Ciekawą ofertę dla mniejszego i większego biznesu można znaleźć w firmie MSCA Moore Stephens Central Audit. Oferuje ona szeroki wybór usług, wśród których coś dla siebie znajdą zarówno właściciele niewielkich firm, jak i wielcy przedsiębiorcy. Firma oferuje nie tylko kompleksową obsługę, ale również profesjonalne doradztwo inwestycyjne, gospodarcze i biznesowe. Co więcej, można również skorzystać z ciekawej oferty szkoleń, dzięki którym można szybko i sprawnie podnieść swoje kwalifikacje w zakresie finansów czy podatków. Warto zaufać doświadczonej i sprawdzonej firmie, gdyż wtedy można mieć pewność, że firmowe finanse są bezpieczne, a wszystkie wydatki będą rozliczone dokładnie tak, jak powinny.

Opracowanie we współpracy z serwisem finansowym MSCA Moore Stephens Central Audit

spacer

Odpowiedz