image5

Jak zmienia się rynek nieruchomości w Szczecinie?

Podobnie, jak w każdym większym mieście, rynek nieruchomości w Szczecinie jest mocno rozbudowany i dopasowany do zróżnicowanych potrzeb osób poszukujących mieszkania czy obiektu pod wynajem. W ostatnich latach można zauważyć dynamiczne zmiany, które będą z pewnością miały miejsce także w najbliższej przyszłości.

Rynek nieruchomości jest nierozerwalnie związany z rynkiem finansowym. W ostatnich kilkunastu latach można więc zaobserwować ogromny wzrost nieruchomości realizowanych na pierwotnym rynku. Ma to związek z wysoką przyznawalnością kredytów hipotecznych. Choć w ostatnich kilku latach banki nieco zaostrzyły politykę finansową i o kredyt hipoteczny jest nieco trudniej, inwestycje mieszkaniowe póki co realizowane są z taką samą dynamiką jak wcześniej. Niektóre osoby opóźniają jedynie decyzję o zakupie mieszkania w kredycie, gdyż potrzebują czasu na zgromadzenie odpowiedniego wkładu własnego. Bez niego żaden bank nie udzieli dziś kredytu hipotecznego w stuprocentowej wysokości.

Duże mieszkania bardziej popularne niż niewielkie kawalerki

living-room-2732939_640Wśród osób, które są zainteresowane kupnem mieszkania można zauważyć różne trendy. Niektórzy inwestorzy decydują się na zakup nieruchomości powstających na obrzeżach miasta, w bardziej spokojnych okolicach, ale za to doskonale skomunikowanych z centrum miasta. Inni nabywcy mieszkań zdecydowanie wolą mieszkać w centrum, takie osoby decydują się na zakup mieszkań z rynku wtórnego. W ostatnich latach coraz mniejsze jest zainteresowanie kawalerkami i mieszkaniami o mniejszej powierzchni. Chętnie kupujemy duże, rozkładowe mieszkania, gdyż jest to bardziej opłacalne z punktu widzenia ekonomicznego. Duże mieszkanie jest obiektywnie tańsze od niewielkiej kawalerki. Jeśli ktoś decyduje się na zakup kawalerki, to najczęściej jest to inwestycja pod wynajem.

Rozwój inwestycji dla biznesu

Na rynku nieruchomości w Szczecinie widoczny jest również rozwój sektora nieruchomości dla biznesu. Powstaje sporo obiektów, które mają służyć pod wynajem dla firm. Takie inwestycje związane są przede wszystkim z rosnącym zapotrzebowaniem firm, którym zależy na dobrej lokalizacji i odpowiednim standardzie. Siedziba firmy jest przecież w dużym stopniu wizytówką firmy, w którą warto zainwestować. Bez względu na to, czy chcemy kupić lub wynająć mieszkanie albo pomieszczenia biurowe, zawsze warto nieco czasu poświęcić na poszukiwania. Dobrym pomysłem jest korzystanie z oferty sprawdzonych biur nieruchomości, które znają lokalny rynek i są w stanie zapewnić profesjonalną obsługę każdego klienta. Wynajemca to propozycja dla osób, którym zależy na sprawnym wynajmie lub zakupie mieszkania, a jednocześnie chcą mieć pewność, że wszystko będzie doskonale zorganizowane także pod względem prawnym. Inwestycja w nieruchomości to włożenie w nie często wszystkich oszczędności – warto więc zadbać o to, by cały proces odbywał się prawidłowo.

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Jak zmienia się rynek nieruchomości w Szczecinie?

  1. Bogdan

    Z własnego doświadczenia bardzo polecam Wam Nieruchomości na sprzedaż Alicante, kilka lat temu za ich pośrednictwem kupiliśmy z mężem mały apartament w Hiszpanii i od tamtej pory staramy się latać tam kilka razy w roku. Idealne miejsce na wakacje z rodziną.

Odpowiedz