auto-1868726_640

Czy opłaca się naprawiać samochód po kolizji?

Jeśli auto jest ubezpieczone, kierowca może liczyć na pieniądze z polisy, co teoretycznie powinno pokryć koszty naprawy pojazdu. W praktyce jednak bywa z tym różnie i jest ryzyko, że po tak dużych uszkodzeniach samochód będzie już ciągle sprawiać jakieś problem. Co robić w takiej sytuacji?

Fachowa wycena uszkodzeń

Powypadkowe auta są bardzo problematyczne, ponieważ nie tak łatwo jest ocenić skalę zniszczeń oraz to, jakich niemiłych niespodzianek można się spodziewać w przyszłości. Czasami niewielkie na pozór uszkodzenia są tylko zaczątkiem późniejszych awarii, a wiele usterek powstałych w wyniku wypadku da się rozpoznać tylko po gruntownych oględzinach, i to przez osoby mające fachową wiedzę.

Zanim więc podejmie się decyzję, co dalej robić z uszkodzonym pojazdem, warto wcześniej udać się do specjalisty, który dysponuje odpowiednim sprzętem i jest w stanie jednoznacznie ocenić, jak poważne są usterki, czy da się je naprawić oraz ile to będzie kosztowało. Jeśli naprawa przewyższa wartość pojazdu, najrozsądniej będzie uszkodzony samochód oddać tam: https://skupautzagotowke.net/skup-aut/opole/.

Czy trudno sprzedać powypadkowe auto?

serwis samochodowyPrywatny nabywca nie będzie zainteresowany rozbitym wrakiem, chyba że poszukuje samochodu na części. Dlatego właśnie sprzedaż auta po kolizji jest bardzo trudna, nawet gdy uszkodzenia były bardzo powierzchowne, a samochód w dalszym ciągu jeździ – nabywcy obawiają się, że dopiero po sprzedaży wyjdą wszystkie wady powypadkowego auta, a dochodzenie wtedy swoich roszczeń jest bardzo stresującym zajęciem.

Ukrywanie tego, że samochód miał wypadek, również nie jest żadnym wyjściem, bo jeśli potencjalny kupiec zleci oględziny specjaliście, ten szybko wykryje, że pojazd ma za sobą nieciekawą historię i sprzedający zostanie uznany za oszusta.

Czy skup oznacza stratę?

Powypadkowe, wymagające napraw auto można w każdej chwili sprzedać do skupu. Wystarczy sprawdzić, ile by zapłacili w https://skupautzagotowke.net/skup-aut/proszowice/, by się przekonać, że jest to bardzo dobra opcja dla właściciela problematycznego auta – skup przejmie nawet całkowicie rozbity i niedziałający samochód, a sfinalizowanie transakcji jest możliwe jeszcze w dniu zgłoszenia chęci sprzedaży.

spacer

2 comments on “Czy opłaca się naprawiać samochód po kolizji?

  1. Piotr

    Szkoda mi oddawać auta na złom bo jest jeszcze w całkiem dobrym stanie i można nim pojeździć, dlatego myślę o skup aut Kraków. To według Was dobra opcja?

Odpowiedz