mri-2813897_640 (1)

Czym się różni praktyczny rezonans magnetyczny od tomografii komputerowej

Niekiedy to nawet sami pacjenci mają ten problem, ponieważ często mylą badanie tomografem komputerowym z praktycznym rezonansem magnetycznym. Owszem w obu przypadkach bada się szczegółowy obraz wewnętrzny ciała, ale mimo wszystko różnice są dosyć istotne. Warto zaznaczyć, że złamanie kości czy uszkodzenie stawów jest możliwe, do zdiagnozowania przy pomocy tych dwóch urządzeń.

Promienie rentgenowskie mogą szkodzić naszemu zdrowiu

Warto jednak zwrócić uwagę, na budowę takiego aparatu rentgenowskiego, który mimo wszystko jest badaniem o wiele bardziej inwazyjnym. Można powiedzieć, że zbyt duża częstotliwość promieni rentgenowskich można bardzo mocno wpłynąć na kondycję człowieka. Jest to w pewien sposób badanie szkodliwe i właśnie dlatego rezonans magnetyczny warszawa jest o wiele lepszą opcją. Tutaj mamy do czynienia z w pełni bezinwazyjnym badaniem, które w żaden sposób nie wpływa negatywnie na zdrowie samego pacjenta. Rezonans magnetyczny https://bodymove.pl/rezonans-magnetyczny-warszawa/ nie stosuje żadnych promieni, tylko skupia się na konkretnym działaniu fal radiowych, które w ten sposób są w stanie stworzyć idealny obraz danego punktu w ciele człowieka. Oczywiście takie badania mogą uwzględniać nawet kilka obrazów podczas jednej takiej sesji w konkretnej zamkniętej komorze. Pomimo faktu, że wspomniana wyżej tomografia komputerowa jest zdecydowanie tańszym badaniem, to nie warto dzisiaj wystawiać się na niekorzystne działanie promieni rentgenowskich.

Jak widzimy wybór ma jednak znacznie

Rezonans magnetyczny, jest w stanie pomóc nam w wykonaniu takiego badania w o wiele bardziej bezpieczny sposób co z pewnością dla samego pacjenta ma jednak ogromne znaczenie. Warto więc podkreślić fakt, że współczesne badania za pomocą rezonansu magnetycznego nie stanowią dla samego pacjenta żadnego zagrożenia. W profesjonalnej klinice pacjent jest cały czas nadzorowany podczas takiej diagnozy, dzięki czemu samo badanie jest w pełni bezpieczne. Na pewno takie rozwiązania świetnie sprawdzają się w praktyce, dlatego lepiej jest skorzystać z tej lepszej metody.

spacer

Odpowiedz