IMG_8473

Doskonałe, chorwackie, żeglarskie wakacje? Poznaj te praktyczne wskazówki!

Planowanie podróży – często mówi się, że planowanie podróży powinno być zabawne. Od decyzji, która firma czarterowa ma zostać wybrana, przez typ statku, żaglowca czy jachtu, proces ten powinien być zabawny i cała wybierająca się na wycieczkę załoga powinna w tym uczestniczyć. Jeśli to możliwe, porozmawiaj z osobami, z którymi wybierasz się w podróż o oczekiwaniach, działaniach, opcjach świadczenia usług i planowaniu posiłków.

Musicie omówić też takie kwestie przed żeglugą jak:

• Podział kosztów żywności i paliwa
• Utrzymywanie łodzi w czystości przez cały czas i czyszczenie powierzchni
• Dzielenie się obowiązkami gotowania
• Szanowanie potrzeby zachowania prywatności i spokoju osobistego

Doskonałe, chorwackie, żeglarskie wakacje

Komunikacja podczas żeglugi – pobyt na wybrzeżu chorwackim może być drogą opcją, jednakże jest kilka wskazówek, które pomogą zaoszczędzić pieniądze. Jeśli weźmiesz ze sobą telefon komórkowy, wyłącz dane w roamingu. Wi-Fi jest ogólnie dostępny na całym wybrzeżu, ale trzeba szukać lokalnej przystani lub restauracji i uzyskać hasło dostępu. Najlepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie łodzi od firmy, która oferuje połączenia Wi-Fi na łodzi. Oczywiście należy dbać o szybkość połączenia i pojemność GB. Warto też spojrzeć na kupon rabatowy Airbnb być może on też wniesie w tą wycieczkę jakieś oszczędności.

Waluta i karty kredytowe

Portal o kryptowalutachKuna chorwacka jest walutą lokalną w Chorwacji. Karty kredytowe są powszechnie akceptowane w większych restauracjach i supermarketach, ale nie w mniejszych sklepach lokalnych lub kawiarniach. Dlatego musisz mieć ze sobą wystarczającą ilość środków pieniężnych na pokrycie tych zakupów i na nocne opłaty za cumowanie. Bankomaty są dostępne w kluczowych miejscach, ale nie wszędzie (zwłaszcza w małych miejscowościach na wyspach), więc nie polegaj na nich. Poinformuj swoją firmę o swojej podróży przed wyjazdem, aby nie wyłączyli ci karty z powodu dziwnych i egzotycznych wypłat z lokalizacji bankomatu.

Zapewnienie rezerwy

Podczas planowania czarteru w Chorwacji dostępne są dwa opcje. Zezwalaj firmie czarterowej na świadczenie usług z wcześniej wybranego planu. To oszczędza dużo czasu, ale ogranicza twoje osobiste wybory. Różne firmy mają różne plany, więc poproś o przykładowe menu. Możesz zaopatrzyć się na jednym z lokalnych rynków i supermarketów. Dalszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z dostawcą w celu uzyskania kompletnej listy dostaw i ten dostarczy je do łodzi. Jest to dobra opcja, jeśli masz specjalne potrzeby żywieniowe lub jeśli szukasz konkretnej żywności.

Ogólnie mówiąc, jedzenie jest droższe na wyspach niż na lądzie i gorąco polecamy robienie odpowiednich zapasów przed wypłynięciem w morze, ponieważ artykuły spożywcze i napoje stają się coraz droższe na mniejszych wyspach – rzecz jasna z powodu logistyki. Nie zapomnij zamówić dużo wody pitnej (co najmniej jeden litr dziennie na osobę). Woda pitna jest również całkowicie bezpieczna do picia w Chorwacji, ale woda z akwenów wodnych na łodzi nie jest zalecana do picia.

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Doskonałe, chorwackie, żeglarskie wakacje? Poznaj te praktyczne wskazówki!

  1. Maciej

    Na temat bitcoinów i innych kryptowalut można znaleźć w sieci sporo fake newsów i nie sprawdzonych informacji. Dlatego trzeba uważnie wybierać źródła naszej codziennej wiedzt w tym temacie. Na https://beatcoin.pl/poradniki/jak-zaczac-inwestowac-w-kryptowaluty-jak-kupic-bitcoiny-poradnik/ znajdziecie sporo ciekawych wiadomości i poradników, które są przygotowane dla osób początkujących. Jeśli chcecie zacząć inwestować, najpierw warto zdobyć choćby podstawy wiedzy.