Picture-197

Jak modnie udekorować domek nad morzem? Przedstawiamy kilka propozycji na czasie

Wakacje i czas podczas nich spędzony kojarzy nam się zapewne z relaksem i odpoczynkiem. Warto jest w taki sposób zorganizować sobie miejsce wakacji, aby rzeczywiście można było na nich wypocząć. Komfortową sytuację ma ten, kto posiada własny lokal w mieście turystycznym, dzięki czemu odpadają problemy z szukaniem schronienia w czasie letnich wojaży. Dziś skupimy się na aranżacji letniskowego domku, zlokalizowanego nad morzem.

Na co zwrócić uwagę?

Domki letniskowe charakteryzują się tym, że zazwyczaj nie mają dużego metrażu i posiadają podstawowe wyposażenie, które jest niezbędne do spędzenia urlopu. Warto jednak zainwestować nieco czasu i energii, aby nasze wakacyjne gniazdko było urokliwe i funkcjonalne zarazem, a spędzając w nim czas można było zaliczyć do rzeczywiście udanych.

No to zaczynamy

Specjaliści radzą, aby niezależnie od lokalizacji naszego domku letniskowego urządzić go inaczej niż nasze mieszkanie, co pozwoli nam rzeczywiście odpocząć . Druga, równie ważna sugestia mówi o nawiązaniu w stylizacji do miejsca, w którym domek letniskowy się znajduje. Co ważne, aranżację czy też odnowienie domku letniskowego można zrobić niewielkim kosztem, uzyskując zadowalające efekty. Jeśli widzimy, że nasz dom wymaga niewielkiego remontu, przed samym urlopem możemy go samodzielnie odświeżyć, chociażby malując na nowo ściany.

plisy olsztynŚwietnie sprawdzą się jasne kolory, działające odświeżająco i optycznie powiększające wnętrze. W trosce o meble możemy również postarać się o ich odnowienie, dzięki czemu meble zyskają nutkę staromodności i zarazem trwałość na kolejne lata. Jak w innego typu lokalach, także w domkach letniskowych dużą rolę odgrywają detale. Chodzi głównie o dodatkowe wyposażenie, takie jak pościel, która powinna być w jasnych kolorach i letnich printach, zastawa stołowa, którą można kupić już na pchlim targu może również być z duszą. Warto jest posiadać również w domku letniskowym taką część mieszkania, w której możemy swobodnie odpocząć również w trakcie niepogody za oknem. Lubisz czytać w bujanym fotelu? Spraw go sobie, a w każdą podróż weź książkę ulubionej autorki. Wolisz hamak? Możesz powiesić go również na werandzie.

Co z posiłkami?

Nie wszystkie letnie domki mają możliwość przygotowywania posiłków w taki sposób, jak w domu. Warto jednak zadbać o estetyczny kąt do smacznego, wspólnego celebrowania posiłków. Mowa tu nie tylko o rozkoszach podniebienia, ale również przyjemności dla oczu. Dlatego też oprócz wspomnianej zastawy warto jest zadbać o elegancki stolik z krzesłami, lniany obrus oraz odświętne nakrycie stołu, co poprawi apetyt i sprawi, że chętniej zasiądziemy z rodziną do wspólnego posiłku.

Rób na co masz ochotę

Wśród codziennych obowiązków często nie mamy czasu na sprawianie sobie przyjemności, dlatego też warto zadbać o nią na urlopie. Może to być ulubiona świeczka zapachowa zaświecona w sypialni, przeczytana książka, delektowanie się winem na werandzie czy też domowe SPA w wakacyjnej łazience, co można zrobić na własnych wakacjach.

Opracowano wspólnie z portalem Lanomeble.pl – łóżko piętrowe

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Jak modnie udekorować domek nad morzem? Przedstawiamy kilka propozycji na czasie

Odpowiedz