businesswoman-2817567_640

Gadżety zbędne podczas rejsu statkiem – czy potrafimy z nich zrezygnować?

Rejsy statkiem cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród turystów, jak i wśród firm, które właśnie na wodzie organizują imprezy integracyjne, ciekawe eventy czy szkolenia. W czasie rejsu statkiem warto jednak pamiętać, by ograniczyć zbędne gadżety do minimum. W takich okolicznościach lepiej cieszyć się możliwością spędzania czasu na łonie natury, zamiast nieustannie korzystać z elektronicznych gadżetów.

W czasie rejsu statkiem warto zadbać o to, by choć na pewien czas oderwać się od wirtualnej przestrzeni. Owszem, warto mieć przy sobie smartfona, tablet czy laptopa, ale dobrze jest korzystać z nich jedynie sporadycznie. Jeśli będziemy nieustannie uwiązani do gadżetów, zdecydowanie nie docenimy w pełni uroków podróży. Trzeba również pamiętać, że nadmiar gadżetów elektronicznych na niektórych jednostkach pływających może być niewskazany, gdyż mogą one zakłócać pracę niezbędnych sprzętów i urządzeń, zwłaszcza tych służących do nawigacji i zapewnienia bezpieczeństwa pasażerom w czasie rejsu.

Imprezy firmowe na statkach

Nieco inaczej jest w przypadku, gdy na statku odbywa się impreza firmowa, konferencja czy szkolenie. Wtedy raczej nie da się uniknąć sprzętów, które są niezbędne do zorganizowania wydarzenia na wysokim poziomie. Obsługa konferencji wymaga między innymi dobrego nagłośnienia oraz urządzeń multimedialnych, na których wyświetlane są filmy czy ciekawe prezentacje. Warto jednak także te sprzęty nieco ograniczyć. Możliwość uczestniczenia w konferencji na statku z pewnością będzie i tak sporą atrakcją. Uczestnicy konferencji czy eventu poza godzinami spędzonymi w sali konferencyjnej mogą bowiem spędzać czas atrakcyjnie i cieszyć się z uroków rejsu. Konferencja powinna być więc zorganizowana w taki sposób, by pozwolić uczestnikom nieco odpocząć od nadmiaru multimedialnego sprzętu i elektronicznych urządzeń.

Czy warto robić konferencję na statku?

Wiele firm, które często organizują konferencje czy szkolenia i eventy, poszukuje ciekawych, pomysłowych miejsc, w którym można zorganizować wydarzenie na wysokim poziomie. Im ciekawsze miejsce, tym większa pewność, że konferencja będzie cieszyła się sporym zainteresowaniem, a jednocześnie będzie pozytywnie zapamiętana przez uczestników. Konferencja na statku daje tez możliwość zrealizowania świetnych zdjęć i materiałów filmowych, które na pewno przydadzą się później w akcjach promocyjnych i marketingowych prowadzonych za pomocą różnych kanałów komunikacji. Owszem, organizacja konferencji na statku to spore wyzwanie logistyczne, a jednocześnie koszt wyższy niż w przypadku stacjonarnych miejsc konferencyjnych, warto jednak zainwestować. Takie wydarzenie na pewno będzie szeroko komentowane i zbuduje pozytywny wizerunek firmy w otoczeniu biznesowym, a także wśród potencjalnych klientów, zainteresowanych zakupem konkretnych produktów czy usług.

spacer

Jeden komentarz do wpisu “Gadżety zbędne podczas rejsu statkiem – czy potrafimy z nich zrezygnować?

  1. Marian

    Polecam naprawę MacBooków do znalezienia na https://idared-serwis.pl/serwis-macbook/. Świetnie radzą sobie z różnego rodzaju usterkami, nawet takimi, których naprawy nie chcą się podejmować inne serwisy. Jeśli więc coś Wam w urządzeniu szwankuje, warto walić jak w dym właśnie do nich.

Odpowiedz